Výtečný Jeřábek má první body v NHL, asistoval i Krejčí. Oba ale prohráli

0
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka
Speciální Sport Magazín před MS v hokeji: program, soupisky i rozhovor s Rulíkem

SOUHRN | Jakub Jeřábek si v 18. utkání za Montreal připsal premiérové body v NHL. V pondělním zápase proti New Yorku Islanders dvakrát asistoval, Canadiens ale přesto prohráli 4:5 v prodloužení. Také David Krejčí přihrávkou nezabránil porážce Bostonu s Dallasem 2:3 v nastaveném čase. Navzdory neúspěchu Bruins bodovali potřinácté v řadě.

Newyorčané už po sedmi minutách hry odskočili do dvoubrankového vedení. Montreal snížil v deváté minutě. Centr Bryan Froese v souboji u mantinelu obral beka Ryana Pulocka o puk, který Jeřábek pohotově nahrál před branku na volného Nicolase Deslaurierse, jenž překonal gólmana Thomase Greisse. O čtyři minuty později se Canadiens povedlo vyrovnat.

Islanders znovu vyšel skvěle úvod druhé třetiny, v níž po šesti minutách odskočili na rozdíl dvou gólů. I podruhé však tento náskok ztratili. Jeřábkova druhá asistence přišla v 40. minutě. Střelu plzeňského rodáka z pravého kruhu Greiss vyrazil pouze před Jonathana Drouina, který zakončil do odkryté branky. V 54. minutě srovnal lídr mužstva Max Pacioretty.

Souboj dospěl do prodloužení, v němž druhou trefou večera rozhodl kapitán John Tavares o třetí výhře Islanders za sebou. Třemi body za gól a dvě asistence se na ní podílel nejproduktivnější nováček Mathew Barzal a 52 zákroky Greiss. Montreal i přes prohru bodoval ve čtvrtém zápase v řadě.

NHL:

Boston - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 37. Chára, 52. Spooner (Krejčí) - 24. Johns, 29. Radulov, 63. Seguin. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Chára (Boston).

Montreal - NY Islanders 4:5 v prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Deslauriers (Jeřábek), 13. Byron, 40. Drouin (Jeřábek), 54. Pacioretty - 26. a 62. Tavares, 2. Beauvillier, 7. Barzal, 23. Pelech. Střely na branku: 56:24. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Barzal, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Galchenyuk (Montreal).

Los Angeles - San Jose 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 53. Lewis - 5. Tierney, 29. Goodrow, 50. Boedker, 60. Thornton. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Tierney, 2. DeMelo, 3. Jones (všichni San Jose).

Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 10. Nieto, 30. MacKinnon, 40. Wilson - 33. Wagner. Střely na branku: 29:34. Diváci: 16.090. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Söderberg, 3. MacKinnon (všichni Colorado)