Fantom Mrázek vychytal druhou nulu za sebou, Colorado okouzluje NHL

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

SOUHRN | Petr Mrázek vychytal v NHL podruhé za sebou čisté konto. Český gólman zneškodnil na ledě New Jersey 37 střel, dovedl Detroit k výhře 3:0 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. U druhé branky Red Wings si připsal asistenci Martin Frk. Hokejisté Colorada prodloužili v pondělním programu soutěže vítěznou sérii na deset utkání, když v Torontu vyhráli 4:2.

Český brankář podržel tým také několikrát za stavu 0:1 v oslabeních, ve kterých chytil i dvě šance Pavlu Zachovi. Při Mrázkovi stálo i štěstí, protože ve druhé třetině trefili domácí hráči dvakrát tyč. "Hodně mi také pomáhali spoluhráči, kteří zblokovali hodně střel. A měl jsem i štěstí na odrazy. Tak to někdy chodí," prohlásil Mrázek.

Detroit si všechny tři branky rozdělil rovnoměrně po jedné do každé třetiny. Skóre otevřel v sedmé minutě z dorážky Tyler Bertuzzi a druhá trefa padla i s Frkovým přispěním. Český útočník převzal po Mrázkově zákroku puk v obranném pásmu a založil protiútok, který zakončil gólem David Booth. Výhru pojistil v polovině třetí části Dylan Larkin.

Druhá nejdelší série výher Colorada v klubové historii začala 29. prosince právě výhrou nad Torontem. Kanadský klub v odvetě otočil ve druhé třetině skóre z 0:1 na 2:1, ale hosté brzy vyrovnali a nerozhodný stav zlomil v 53. minutě Blake Comeau, V dresu poražených si Roman Polák připsal ve statistice plus/minus dva záporné body. Stejná věc se českému bekovi stala čtyřikrát v posledních deseti utkáních.

Tampa Bay bude postrádat šest až osm týdnů Ondřeje Paláta , který utrpěl v sobotu na ledě Minnesoty zranění v dolní části těla. Floridský klub zvítězil v prvním utkání bez českého útočníka v Chicagu 2:0. Hrdinou zápasu se stal Andrej Vasilevskij, který kryl čtyřicet střel. Bezbrankový stav změnil v 38. minutě v oslabení Chris Kunitz a v závěru zpečetil výhru Yanni Gourde.

"Je to neštěstí," komentoval trenér Tampy Bay Jon Cooper absenci Paláta, který v této sezoně nasbíral třicet bodů (8+22) a ve statistice +/- má 17 kladných bodů. "Je jedním z tvůrců našich úspěchů v posledních letech. Hraje, jak je potřeba, dře a chodí do míst, kde to bolí. Přitom je jeho lajna i produktivní. Ale nejsme v takové situaci poprvé. Musíme najít způsob, jak ho nahradit," dodal kouč, kterému chybí i klíčový bek Victor Hedman. Tampa se vrátila výhrou do čela soutěže před Vegas.

Do základní sestavy Chicaga se nevešel v utkání s Tampou Bay Jan Rutta, který v minulém utkání figuroval u čtyř inkasovaných branek. Českého obránce nahradil krajan Michal Kempný , který nastoupil naposledy před dvěma týdny.

Mimo hru jsou stále i Jaromír Jágr a Michael Frolík , bez nichž Calgary podlehlo doma po čtrnácti letech Buffalu. Kanadský klub prohrál 1:2 v prodloužení, ale opět nevyšel naprázdno a v posledních devíti zápasech nasbíral 16 z 18 možných bodů.

NHL:

Toronto - Colorado 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 21. Marleau, 30. Matthews - 3. Bourque, 31. Jakupov, 53. Comeau, 60. Landeskog. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.979. Hvězdy zápasu: 1. Comeau (Colorado), 2. Matthews (Toronto), 3. Bourque (Colorado).

New Jersey - Detroit 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Bertuzzi, 39. Booth (Frk), 52. Larkin. Střely na branku: 37:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas a z 37 střel neinkasoval. Diváci: 13.847. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Bertuzzi, 3. Booth (všichni Detroit).

Minnesota - Ottawa 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 1. Parise, 45. Zucker, 51. Mikael Granlund - 30. Duchene. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18.907. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Mikael Granlund, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Chicago - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. Kunitz, 59. Gourde. Střely na branku: 40:31. Diváci: 21.662. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kunitz (oba Tampa Bay), 3. Glass (Chicago).

Calgary - Buffalo 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 8. Tkachuk - 9. S. Wilson, 62. Eichel. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.349. Hvězdy zápasu: 1. C. Johnson (Buffalo), 2. M. Smith (Calgary), 3. Eichel (Buffalo).

Arizona - NY Islanders 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 13. a 63. Cousins, 30. Perlini - 21. a 43. Beauvillier. Střely na branku: 33:34. Diváci: 11.707. Hvězdy zápasu: 1. Cousins, 2. Perlini (Arizona), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Petr Mrázek zneškodnil na ledě New Jersey 37 střel, dovedl Detroit k výhře 3:0 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.