Blíží se Jágrův velký návrat? Za Kladno může nastoupit už za týden | iSport.cz
Zdeněk Janda
27. ledna 2018 • 04:55

Blíží se Jágrův velký návrat? Za Kladno může nastoupit už za týden

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Každým dnem, možná hodinou, už to může být oficiální: Jaromír Jágr si opět zahraje za mateřské Kladno! Přihořívá, je reálné, že legendární číslo 68 naskočí za Rytíře ve WSM lize přesně za týden. Příští sobotu v Benátkách nad Jizerou. To ale neznamená, že dává NHL definitivní sbohem. Ne. Podle aktuálních informací se zdá, že ho Flames pošlou do české ligy na rozehrání…Pokud všechno klapne a naplní se aktuálně nejpravděpodobnější scénář, bude to v sobotu v Benátkách nad Jizerou velký den pro místní stadion.

Přivítá druhého nejproduktivnějšího hráče NHL všech dob. Dvojnásobného vítěze Stanley Cupu, jenž v zámoří kroutí sezonu číslo 24. Ale kdo ví, jestli ji Jaromír Jágr dokončí. Už teď je zřejmé, že se mu nepodaří překonat historický rekord v počtu zápasů, Gordieho Howea (1767) už v tomto ročníku nepřeskočí.

Calgary zbývá odehrát 33 partií. A aby hokejový velikán kanadskou ikonu předstihl, potřeboval by o dva víc. A co s ním bude? Naskočí vůbec ještě za Flames?

Ve hře byla podle informací Sportu výměna do jiného klubu, hráčův agent Petr Svoboda, střelec zlatého gólu z Nagana, o tom intenzivně jednal. Ale odpovídajícího zájemce nenašel. Jágr navíc není stále zdravotně stoprocentně fit, proto zůstává na listině zraněných hráčů.

Na rekord v počtu odehraných zápasů Jaromír Jágr už nedostihne
Na rekord v počtu odehraných zápasů Jaromír Jágr už nedostihne

Obě strany v posledních dnech horečně jednaly, jak aktuální situaci vyřešit. Ve hře byla i varianta, že by 45letý veterán zámořskou kariéru definitivně odpískal. Domluvil by se s vedením Flames na ukončení smlouvy a vrátil by se domů. Do Kladna.

Ovšem po sérii rokování se jeví nadějněji jiný scénář: Olympijský šampion se vyrazí do Kladna rozehrát, dostat zpátky do pohody. S tím, že pořád bude oficiálně hráčem Flames, i nadále mu poběží kontrakt. Takže není vyloučené, že se ještě během sezony do NHL vrátí.

Více o možném návratu Jaromíra Jágra do Kladna a budoucnosti v Calgary najdete v sobotním vydání deníku Sport. Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE.

Titulní strana deníku Sport v sobotu 27. ledna

Naposledy na Kladně! Jágr trénoval před odletem do Kanady

Jágr míří do Calgary. Možná se na starý kolena naučím lyžovat, směje se

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud