Wilson zná trest za ostrý faul. V NHL vynechá 20 zápasů, přijde o milion dolarů | iSport.cz
3. října 2018 • 22:33

Wilson zná trest za ostrý faul. V NHL vynechá 20 zápasů, přijde o milion dolarů

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Tom Wilson z Washingtonu dostal distanc na 20 zápasů za faul na hlavu v přípravném utkání. Člen elitní útočné řady s kapitánem Alexandrem Ovečkinem tak přijde o čtvrtinu základní části NHL a 1,26 milionu dolarů z platu. Trest oznámilo vedení soutěže jen několik hodin předtím, než úřadující vítězové Stanley Cupu zahájí obhajobu domácím utkáním proti Bostonu.Čtyřiadvacetiletý Wilson trefil v nedělním přípravném utkání do hlavy centra St. Louis Oskara Sundqvista. Za faul dostal od rozhodčích trest na 10 minut a nyní od NHL nejdelší trest za prohřešek na ledě od roku 2015, kdy byl Raffi Torres ze San Jose suspendován na 41 zápasů.

Wilsonovi u disciplinární komise přitížilo, že je považován za recidivistu. Před rokem byl během přípravy za fauly potrestán dokonce dvakrát a v letošním play off musel vynechat tři zápasy za náraz, kterým zlomil čelist pittsburskému Zachu Astonu-Reesemu.

Torontského rodáka Wilsona ve Washingtonu považují za budoucnost klubu, letos v létě s ním podepsali šestiletý kontrakt na 31 milionů dolarů. V minulém ročníku nastřílel v základní části 14 gólů a připsal si 35 bodů, dalších 15 bodů přidal při pouti Capitals za prvním Stanley Cupem v historii.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud