O trade deadline vypráví Plekanec a Michálek. Které kluby se rozvášní? | iSport.cz
Jiří Vítek
22. února 2019 • 14:30

O trade deadline vypráví Plekanec a Michálek. Které kluby se rozvášní?

TOP VIDEA
OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina
Jágrův první gól v play off po sedmi letech! Naposledy se trefil za Philadelphii proti Pittsburghu Jágrův první gól v play off po sedmi letech! Naposledy se trefil za Philadelphii proti Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pondělí končí v NHL přestupní období. Favorité posilují a týmy na dně tabulky cílí na budoucnost. Které kluby budou nejvíce posilovat? A které řeší, kudy dál? Dočtete se na konic článku v galerii. Perné dny před sebou každopádně mají hráči, manažeři i agenti. Své dojmy a vzpomínky na konec přestupního okna přináší Zbyněk Michálek a Tomáš Plekanec, kteří sami byli aktéry výměn.Je to jeden z vrcholů sezony, při nichž hokejoví fanoušci nepotřebují k projevení emocí, aby jejich tým vstřelil či inkasoval gól. Závěr přestupního období je v Kanadě i Americe sledovanou událostí. Každého zajímá, jak jednotlivé týmy posílí či oslabí před závěrečnou fází sezony.

„Trade deadline je v Kanadě hodně sledovaná, je to velká událost. Od rána běží přímý přenos, je to skoro až národní svátek, dalo by se říct,“ líčí obránce Zbyněk Michálek.

Velká sledovanost, které pomohl i rozmach sociálních sítí, přispívá k tomu, že se přímí aktéři výměn občas dozvědí o změně angažmá od novinářů či příbuzných dříve, než jim to sdělí manažeři. To byl také Michálkův případ, který před čtyřmi lety putoval z Arizony do St. Louis.

„Chystal jsem se na trénink, když mi zavolal jeden z novinářů, který pracoval v televizi. Měl na mě číslo a chtěl rozhovor s tím, že jsem byl vyměněný do St. Louis,“ vzpomíná zkušený bek, který nyní nastupuje v extralize za Kometu.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Rozpis Vstupenky Tabulka Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v biatlonu * MS v lyžování * Tipsport extraliga

Články odjinud


Články odjinud