Nejhorší smlouvy v NHL: obří gáže do 39 let i špatné načasování podpisu | iSport.cz
17. listopadu 2020 • 04:50

Nejhorší smlouvy v NHL: obří gáže do 39 let i špatné načasování podpisu

Autor: ok
Vstoupit do diskuse
0
 • Mezi nejhoršími smlouvami v současné NHL najdeme i Drewa Doughtyho či Ryana Johansena Mezi nejhoršími smlouvami v současné NHL najdeme i Drewa Doughtyho či Ryana JohansenaFOTO: Koláž iSport.cz

  David Pastrňák je hráč s aktuálně nejlepší smlouvou v NHL z pohledu klubu. Alespoň podle analýzy uznávaného webu The Athletic. Zatímco Boston si nad kontraktem pro českou hvězdu mne ruce, jinde prožívají úplný opak. O jaké hokejisty jde? Netrefili se v Ottawě, Nashvillu, Buffalu, San Jose i Los Angeles. Projděte si přehled pěti nejhorších smluv v NHL.

 • 5. Nikita Zajcev

  Ottawa
  obránce
  29 let
  31,5 milionů dolarů (4,5 x 7 let) do roku 2024

  Manažer Toronta Kyle Dubas je šťastný, že se ruského obránce s velkou smlouvou zbavil. Podle statistik patří k nejhorším bekům celé NHL. Čísla nenapovídají tomu, že by se měl ve 30 letech zlepšit.

  Nikita Zajcev (Ottawa Senators)

 • 4. Ryan Johansen

  Nashville
  útočník
  28 let
  64 milionů dolarů (8 x 8 let) do roku 2025

  V lednu 2016 putoval z Columbusu do Nashvillu za beka Setha Jonese. Jasným vítězem trejdu jsou Blue Jackets. Predators věřili, že Kanaďan bude prvním centrem. Dali mu obří gáži. Netrefili se.

  Ryan Johansen (Nashville Predators)

 • 3. Jeff Skinner

  Buffalo
  útočník
  28 let
  72 milionů dolarů (9 x 8 let) do roku 2027

  Obrovské zklamání. Gigantickou smlouvu podepsal na jaře 2019, hned po premiérové sezoně v Buffalu. Nastřílel v ní 40 branek. V Sabres mu věřili. Další rok? Jen 14 gólů, 23 bodů a velké rozčarování.

  Jeff Skinner (Buffalo Sabres)

 • 2. Marc-Edouard Vlasic

  San Jose
  obránce
  33 let
  56 milionů dolarů (7 x 8 let) do roku 2026

  V mládeži platil za obránce s ofenzivními sklony. V NHL se z něj ale stal solidní obranář. Vzhledem k výkonům je ale jeho smlouva nesmyslně obří. Ba co víc, vyprší až za šest let! To Vlasicovi bude 39 let.

  Marc-Edouard Vlasic (San Jose Sharks)

 • 1. Drew Doughty

  Los Angeles
  obránce
  30 let
  88 milionů dolarů (11 x 8 let) do roku 2027

  Obří kontrakt podepsal už rok před koncem toho starého, vynášel mu ročně sedm milionů. Kdyby Kings počkali, takovou dardu by nedostal. Jeho výkony sletěly dolů. Za poslední dvě sezony je v plus/minus na -50.

  Drew Doughty (Los Angeles Kings)

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud