Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Útočník Pavel Zacha pomohl hokejistům New Jersey třemi body k vítězství v Buffalu 4:3 v prodloužení a prosadil se v osmém duelu NHL v řadě. Brněnský rodák, jehož gól v 62. minutě zápas ukončil, je s 12 body čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Bod za asistenci si připsali také Filip Zadina, Jakub Zbořil a Radek Faksa. David Rittich vydržel v brance Calgary pouze do 32. minuty, kdy za stavu 4:1 pro Ottawu střídal.

New Jersey uspělo v duelu nejhorších celků Východní divize a ukončilo třízápasové čekání na výhru. Hlavní podíl na vítězství Devils měl Zacha , který si v základní hrací době připsal dvě asistence a v prodloužení rozhodl o druhém bodu pro hosty.

První nahrávku zaznamenal Zacha u vyrovnávací branky na 1:1 v 25. minutě, kdy našel rozjetého Jespera Bratta. Podruhé se Zacha zapsal do statistik 13 minut před koncem třetí části. Třiadvacetiletý český útočník udržel puk v útočném pásmu, ustál několik soubojů a před brankou našel Nica Hischiera, který poslal Devils do vedení.

Buffalo však v 56. minutě z přesilovky vyrovnalo. Rozhodující branku vstřelil Zacha v čase 61:17, když využil povedeného tandemu s Brattem a střelou na vyrážečku překonal brankáře Cartera Huttona.

Gólman Rittich v Ottawě nenavázal na povedená vystoupení proti Torontu a už v 32. minutě přenechal své místo mezi tyčemi debutantovi Arťomu Zagidullinovi. Hráči Flames podlehli nejhoršímu týmu Severní divize vysoko 1:6.

Domácí: 53:39. Barkov, 54:31. Strälman, 56:50. Vatrano

Hosté: 22:10. Pavelski, 37:49. Ja. Benn

Domácí: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Connauton, Juulsen, Yandle – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist (A), Wennberg, Huberdeau – Connolly, Luostarinen, Vatrano – Marchment, Lammikko, Lomberg.

Hosté: Oettinger (Bow) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Sekera – Gurjanov, Faksa, Ja. Benn (C) – Pavelski, Dickinson, Kiviranta – Caamano, Dowling, Robertson – Comeau (A), Gardner, Cogliano.

McCauley, Rehman – Fournier, Racicot

BB&T Center, Sunrise

3 844 diváků

Domácí: 11:20. Bäckström, 43:18. Oshie, 52:40. T. Wilson, 58:38. Hagelin, 59:08. Eller

Hosté: 44:22. B. Tanev, 47:22. Guentzel

Domácí: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, M. Pettersson – Kapanen, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Aston-Reese – B. Tanev, Blueger, Lafferty – Sceviour, Jankowski, O'Connor.

L´Ecuyer, Luxmore – Marguis, Suchánek

Capital One Arena, Washington

Domácí: 03:16. Pelech, 12:49. Barzal, 45:41. Beauvillier, 50:45. Eberle, 52:24. Pageau, 54:44. Lee, 56:33. Wahlstrom

Hosté: 01:02. N. Ritchie, 31:36. C. Smith

Domácí: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal (A), Lee (C) – Jo. Bailey, B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Czarnik – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Halák (T. Rask) – Vaakanainen, McAvoy, J. Zbořil, Carlo (A), J. Moore, Clifton – Marchand (A), Bergeron (C), Pastrňák – N. Ritchie, Coyle, C. Smith – Bjork, Studnicka, DeBrusk – Wagner, Frederic, Kuraly.

O'Rourke, O'Donnell – Toomey, Knorr

Barclays Center, New York

Domácí: 32:39. Sergačjov, 46:22. Gourde, 58:44. Goodrow

Hosté: 14:23. Pesce

Domácí: McElhinney (Vasilevskij) – Sergačjov, Hedman, Černák, McDonagh (A), C. Foote, Rutta – Coleman, B. Point, Palát – Stamkos (C), T. Johnson, Killorn (A) – M. Joseph, Gourde, Goodrow – Volkov, G. Smith, Maroon.

Hosté: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – B. McGinn, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Foegele – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

South, St. Pierre – Gawryletz, Daisy

Amalie Arena, Tampa

536 diváků

Domácí:

Hosté: 48:45. P. Kane, 59:10. Söderberg

Domácí: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, G. Carlsson, Del Zotto – Bjorkstrand, N. Foligno (C), Laine – Atkinson (A), Roslovic, Jenner (A) – Bemström, Texier, Robinson – Riley Nash, Stenlund, Domi.

Hosté: M. Subban (Lankinen) – Mitchell, Keith (A), Zadorov, C. Murphy (A), Boqvist, de Haan – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – D. Kubalík, Wallmark, Hagel – Janmark, Söderberg, Kurashev – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Kozari, Lee – Murray, Tobias

Nationwide Arena, Columbus

Domácí: 07:45. Batherson, 09:27. Gudbranson, 24:39. Co. Brown, 27:24. Brännström, 44:55. White, 54:46. White

Hosté: 21:41. Lucic

Domácí: M. Murray (Daccord) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Co. Brown, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, N. Paul – Batherson, Anisimov, Stützle – Watson, Tierney, Peca.

Hosté: Rittich (32. Zagidulin) – R. Andersson, Giordano, Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Mangiapane, E. Lindholm, M. Tkachuk – S. Bennett, Monahan, J. Gaudreau – Dubé, Backlund, Lucic – B. Robinson, Gawdin, Nordström.

Joannette, Nicholson – Cormier, Shewchyk

Canadian Tire Centre, Ottawa

Domácí: 06:28. Sheahan, 28:03. Mittelstadt, 55:30. S. Reinhart

Hosté: 25:27. Bratt, 44:25. Wood, 46:45. Hischier, 61:17. Zacha

Domácí: Ullmark (21. C. Hutton) – Dahlin, Montour, Irwin, Jokiharju, Bryson, C. Miller – Olofsson, T. Thompson, S. Reinhart (A) – Hall, E. Staal, Cozens – Asplund, Eakin, Okposo – Mittelstadt, Lazar, Sheahan.

Hosté: Blackwood (Dell) – T. Smith, Severson, D. Kulikov, P. K. Subban, R. Murray, Vatanen – A. Johnsson, J. Hughes, Palmieri (A) – Zacha, Hischier (C), Bratt – Šarangovič, Zajac (A), N. Gusev – Wood, M. McLeod, Bastian.

Sutherland, Dwyer – MacPherson, Baker

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 04:55. Glendening, 28:37. Gagner, 50:02. Gagner, 56:22. Erne, 56:56. Gagner

Hosté: 14:15. Mikael Granlund, 42:55. Haula

Domácí: J. Bernier (Greiss) – Hronek, DeKeyser, Nemeth, Djoos, Merrill, M. Staal – Mantha, D. Larkin (C), Helm – B. Ryan, Fabbri, Zadina – Gagner, Naměstnikov, Filppula – Erne, Glendening (A), Bromé.

Hosté: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Harpur, Benning, Borowiecki – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Arvidsson, Mikael Granlund, F. Forsberg – Cousins, Johansen, Tolvanen – Kunin, Sissons, Haula.

St. Laurent, Walsh – Flemington, Nagy

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 25:37. Connor, 31:50. Connor, 34:31. Wheeler, 46:37. N. Thompson, 52:37. Dubois, 58:22. Scheifele

Hosté: 13:45. Armia, 17:29. Armia, 27:33. Tatar

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, Forbort, Beaulieu, Morrissey (A), DeMelo, Niku – Wheeler (C), Scheifele (A), Dubois – Ehlers, Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Hosté: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, A. Romanov, Kulak – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Toffoli, Kotkaniemi, Perry – Lehkonen, Armia, Byron (A).

Pollock, Schlenker – Nansen, Barton

Bell MTS Place, Winnipeg

Domácí:

Hosté: 27:41. Chiasson, 52:34. Puljujärvi, 59:37. McDavid

Domácí: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Jo. Benn, T. Myers – Höglander, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Virtanen – J. T. Miller, B. Sutter (A), Gaudette – Roussel, Beagle, Hawryluk.

Hosté: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, K. Russell, A. Larsson, Jones, Bouchard, Bear – Nugent-Hopkins (C), McDavid, Puljujärvi – Kahun (A), Draisaitl, Yamamoto – Ennis, Khaira, J. Archibald – Haas, Chiasson.