Jan Denemark
21. června 2022 • 20:05

Tampa poprvé ukázala hlad jít před branku. Proto uspěla, říká analytik

Autor: Jan Denemark
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na dvě porážky od Colorada dokázala Tampa odpovědět. Potvrdila slova kapitána Stevena Stamkose, že do třetího zápasu půjde jiný tým. Výhra 6:2 zase zdramatizovala finálovou sérii play off NHL, která je napěchovaná prvotřídním hokejem. „Tampa se mnohem více tlačila do střeleckých pozic, využila je a získala momentum, které doplnil brankář Vasilevskij,“ rozebral změnu herního vyjádření Lightning asistent ženské reprezentace a hokejový analytik Jakub Peslar.Slot, to je to místo

Komentář Jakuba Peslara: Začněme řečí čísel. V prvním duelu Tampa vystřelila ze slotu pouze čtrnáctkrát, jen čtyři pokusy prošly na branku a dala dvě branky. Ve druhém zápase nastřádala jen šest pokusů ze slotu a nedala jediný gól. Nyní? Hned 18 střel ze slotu, z toho dvanáct prošlo na branku. Výsledek? Šest gólů. Ne nadarmo se říká, že v předbrankovém prostoru se rozhodují zápasy. Pro srovnání, Colorado dalo v úvodních dvou duelech 11 branek a všechny padly ze slotu.

V první situaci jde o tlak do branky. Nikita Kučerov získává puk napadáním a hned hledá parťáka v nebezpečném prostoru. Steven Stamkos dobře zareaguje na zisk kotouče a hledá si prostor. Rychlá příhra a čtvrtý gól Tampy. Klíčový je pohyb hráčů do prostoru mezi kruhy.

Na druhém obrázku jde o obdobnou situaci, kterou znovu do velké míry režíruje fantastický Kučerov. Ten čte prostor okolo sebe ještě před příjmem přihrávky, zatímco Corey Perry si hledá volné místo. Dochází k okamžitému přehrání, z čehož plyne obrovská šance Bolts.

Rvát se, to je oč tu běží

Komentář Jakuba Peslara: V prvním případě je dobře zachycena situace u gólu Pata Maroona. Ten jde s kotoučem do branky a nakonec se prosazuje. Podstatný je zde detail, že ho podporuje i Steven Stamkos, který se dere přes obránce a vytváří si lepší pozici pro případnou dorážku. Vše doplňuje ještě Nikita Kučerov.

Podobnou rvavost můžeme spatřit i u úvodní branky Tampy. Namísto hraní po obvodu, se Anthony Cirelli rve přes obránce přímo do brankoviště a zaslouženě, byť s trochou štěstí, dostane puk do sítě. To je přesně ten herní prvek, který Tampě tak moc scházel v úvodních dvou zápasech.

Palátův majstrštyk

Komentář Jakuba Peslara: Už tradiční akce v podání první formace Tampy. Provedení ve vysoké rychlosti, pohybově naprosto precizní a dokonalé. Ondřej Palát zaváží puk do pásma v rámci rychlého protiútoku a je doplněn Nikitou Kučerovem a Stevenem Stamkosem. Palát podrží puk a dojde ke křížení se Stamkosem. Palát si okamžitě hledá volné místo, aby nebyl obsazen, a zajíždí za osu hřiště, kde se kompletně ztratí z dohledu bránícího hráče a zároveň zde znovu míří do slotu. Stamkos ho ideálně nachází a Tampa otáčí skóre na 2:1.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud