Pavel Bárta
Premium
29. listopadu 2022 • 12:05

Kubalík září, i tak musí víc střílet: Počítají se mnou! O Vránovi nic nevím

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když už se zase jednou naskytla příležitost, nebyl čas se rozkoukávat. Dominik Kubalík (27) po příchodu do Detroitu jede jak žhavá čára. Je na něm znát, v jaké hraje pohodě a věří si. „Po prvních zápasech jsem byl najednou na první přesilovce a začalo to tam padat,“ vrací se ke svému obrození útočník, který je s 22 body (9+13) druhý v produktivitě Red Wings.Ze začátku tak výsostní pozici neměl, ale pak dostal pořádnou šanci a dokázal jí využít. Jestli Dominik Kubalík vydrží, má zaděláno na nejlepší sezonu v NHL. V průměru mu naskakuje bod na zápas, každá jeho šestá rána končí gólem. Přitom není nejčastějším střelcem v týmu. „To je špatně, tohle bych měl změnit,“ říká v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz. Když mu v Chicagu v létě po třech sezonách nenabídli novou smlouvu, využil toho mazaně Steve Yzerman. Podle toho, jak ostřelovač z Plzně řádí, dopustil se generální manažer Detroitu krádeže.

Když člověk změní klub, někdy potřebuje čas, než se na nové adrese rozkouká. A vy jste do toho docela vletěl. Je po trápení z minulé sezony v Chicagu v Detroitu zase všechno, jak má být?
„Od začátku, vlastně od doby, co jsem tam přiletěl, všechno probíhalo super. Cítil jsem se dobře už v kempu, myslím, že mi docela vyšel. Do mužstva jsem rychle zapadl, vyhovuje mi systém. A po prvních zápasech, jak se zranil Bertuzzi, jsem byl najednou na první přesilovce. Body začaly naskakovat. Přesilovka hodně pomohla, vycházela nám, a i když jsme někdy gól nedali, šance pořád byly a vypadalo to dobře. To je důležité. Proti Chicagu je to velká změna, mám jinou pozici. Abych pravdu řekl, takhle jsem si to ani nepředstavoval.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud