SESTŘIHY: Kubalík a Hertl dali dva góly, Vejmelka uspěl proti Torontu

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Český hokejový útočník Tomáš Hertl se ve čtvrtek v NHL blýskl dvěma góly a asistencí, San Jose ale prohrálo s Philadelphií 3:4 v prodloužení. Dva góly vstřelil také Dominik Kubalík, jehož Detroit podlehl Buffalu 3:6. Potřetí za sebou vyhráli hokejisté Arizony, kteří porazili Toronto 6:3. Brankář Karel Vejmelka pomohl Coyotes k vítězství 29 zásahy.

Hertl si v 10. minutě našel prostor mezi kruhy a střelou zápěstím otevřel skóre zápasu. Druhý gól přidal odchovanec pražské Slavie v přesilovce těsně před polovinou utkání. Když v úvodu třetího dějství český útočník našel rozjetého Kevina Labanca, jenž zvýšil na 3:1, zdálo se, že si Žraloci zápas pohlídají. Philadelphia však dokázala srovnat a v prodloužení rozhodl o její výhře obránce Anthony DeAngelo.

Kubalík protrhl své devítizápasové čekání na gól ve třetí třetině. Ve 43. minutě využil výborné práce Elmera Söderbloma a snížil na 1:5. O dvě minuty později přidal po nahrávce Josepha Velena druhou trefu a svým 12. gólem v sezoně vrátil Detroit do hry.

Na rozdíl dvou branek snížil ve 48. minutě Jordan Oesterle, více už ale Red Wings nestihli. Při risku bez brankáře inkasovali z hole Kylea Okposa šestý gól a po dvou výhrách tentokrát zaváhali. Okposo v závěru zápasu uzavřel hattrick a zdvojnásobil tak svůj dosavadní gólový účet.

Hokejisté Arizony potvrdili, že se jim na Toronto daří. V roce 2022 Coyotes porazili kanadský klub ve všech čtyřech zápasech a hned ve třech případech u toho byl český gólman Vejmelka. Ve čtvrtečním zápase rodák z Třebíče kryl 29 střel a pojedenácté v sezoně dovedl Arizonu k výhře.

Dvěma góly včetně rozdílové branky na 4:3 se blýskl Jack McBain. Tři body zaznamenal Barrett Hayton.

Domácí: 15:32. Mittelstadt, 21:20. J. Skinner, 30:28. Mittelstadt, 31:21. Okposo, 34:02. Okposo, 56:22. Okposo

Hosté: 42:35. Kubalík, 44:23. Kubalík, 47:11. Oesterle

Domácí: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Clague, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).

Hosté: Hellberg (Husso) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron, Larkin (C), Rasmussen – Raymond, Copp (A), Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – E. Söderblom, Veleno, Berggren.

Ch. Schlenker, G. Rank – T. Knorr, J. Marquis

KeyBank Center, Buffalo

19 070 diváků

Domácí: 02:37. Barkov, 11:50. Barkov, 15:22. Barkov, 26:22. M. Tkachuk, 44:14. Verhaeghe, 47:24. M. Tkachuk, 49:31. Luostarinen

Hosté: 14:14. Xhekaj, 19:13. Jos. Anderson

Domácí: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Coli. White, Verhaeghe, Barkov (C) – M. Tkachuk, Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Cousins – E. Staal, Lomberg.

Hosté: Montembeault (Allen) – Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Xhekaj, J. Barron, Harris – Jos. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Hoffman – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – Armia, Evans, Slafkovský.

Hanson T. (Can) – Kozari S. (Can)

FLA Live Arena (Sunrise)

19 623 diváků

Domácí: 45:32. Point, . Killorn

Hosté: 12:45. Zibanejad

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Hedman (A), Bogosian, Sergačjov, Perbix, Cole, Černák – Hagel, Point, Kučerov (A) – Cirelli, Stamkos (C), Killorn – Colton, Paul, Maroon – Naměstnikov, Bellemare, Perry.

Hosté: Šesťorkin (Halák) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), Harpur, B. Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Kakko – Panarin (A), Trocheck, Goodrow – Kravcov, Chytil, Gauthier – Blais, Brodzinski, Vesey.

Dunning, Pochmara – Daisy, Berg

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 21:15. Ovečkin, 23:37. D. Strome, 35:56. Kuzněcov

Hosté: 28:30. Sanderson, 39:44. Stützle, 54:26. DeBrincat, 61:31. DeBrincat

Domácí: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Jensen, Orlov (A), Irwin, Alexejev – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller (A), M. Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.

Hosté: Talbot (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Heatherington, Holden – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Lucchini, Gambrell, Kelly – Watson, Kastelic, Brassard.

Furlatt, Hebert – McNamara, MacPherson

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 27:12. Pageau, 36:39. Barzal

Hosté: 59:39. Bemström

Domácí: Sorokin (C. Schneider) – Dobson, Romanov, Pulock, Wotherspoon, Mayfield, S. Aho I – Fasching, Barzal, Bailey (A) – Beauvillier, Nelson (A), Lee (C) – Cizikas, Pageau, Parise – R. Johnston, Räty, M. Martin.

Hosté: Korpisalo (Tarasov) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Berni, A. Boqvist, Peeke – Bemström, Roslovic, J. Gaudreau (A) – Marčenko, K. Johnson, Nyquist (A) – Olivier, Kuraly, E. Robinson – Meyer, Sillinger, L. Foudy.

Rehman, St. Laurent – Murray, Brisebois

UBS Arena, New York

17 255 diváků

Domácí: 03:12. Leivo, 28:40. Rosén, 59:50. Saad

Hosté: 09:13. P. Kane

Domácí: Binnington (Greiss) – Bortuzzo, Faulk, Leddy, Mikkola, Parayko, Rosén – B. Schenn (A), O'Reilly (C), Bučněvič – Tarasenko (A), Thomas, Kyrou – Acciari, Barbašev, Saad – Leivo, L. Brown, Toropčenko – N. Walker.

Hosté: Stalock (Mrázek) – S. Jones, McCabe, Murphy (A), I. Phillips, J. Johnson, C. Jones – P. Kane (A), T. Johnson, Domi – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Entwistle, Dickinson, Athanasiou – R. Johnson, Katchouk, Blackwell.

Rooney, Joannette – Smith, Kovachik

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 17:09. Kaprizov

Hosté: 07:15. Seguin, 43:29. W. Johnston, 53:26. Ja. Benn, 57:58. Seguin

Domácí: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, Hartman – Boldy, F. Gaudreau, Sa. Walker – Beckman, Dewar, Reaves.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Lundkvist, Lindell, Hakanpää, C. Miller, R. Suter – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Kiviranta, Dellandrea, Seguin – Ja. Benn (C), W. Johnston, Marchment – Faksa, Glendening, F. Olofsson.

Lee, Charron – Apperson, Mills

Xcel Energy Center, St. Paul

19 316 diváků

Domácí: 33:52. Scheifele, 35:42. Dubois, 39:57. Scheifele, 59:22. Scheifele

Hosté: 00:41. Kuzmenko, 53:11. Garland

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Samberg, Pionk, Dillon, Heinola – Connor, Dubois, Gagner – Lowry (A), Scheifele (A), Kuhlman – M. Barron, Stenlund, Jonsson Fjällby – Eyssimont, D. Gustafsson, Harkins.

Hosté: Delia (S. Martin) – Q. Hughes, Bear, Ekman-Larsson (A), T. Myers, Dermott, L. Schenn – Michejev, Horvat (C), Boeser – Garland, J. Miller (A), Lazar – Kuzmenko, E. Pettersson, Pederson – Joshua, Aman, Studnicka.

Brandon Blandina, Jake Brenk – Derek Nansen, Brandon Gawryletz

Canada Life Centre, Winnipeg

Domácí: 24:36. Compher, 35:58. Cogliano, 36:43. Makar, 38:47. Rodrigues

Hosté: 08:56. Vilardi, 33:59. Danault, 41:11. Iafallo, 54:20. Se. Walker

Domácí: Georgijev – D. Toews, Makar, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Lehkonen, Compher, Rantanen – Malgin, Rodrigues, Newhook – Cogliano, Meyers, L. O'Connor – MacDermid, MacDonald, Hudon.

Hosté: Copley – M. Anderson, Doughty, Durzi, M. Roy, Spence, Se. Walker – Fiala, Kopitar, Kempe – Iafallo, Danault, Arvidsson – Anderson-Dolan, Lizotte, Vilardi – Lemieux, Byfield, Kupari.

Pollock K. (Can) – Syvret C. (Can)

Ball Arena, Denver

Domácí: 00:46. Bjugstad, 26:52. Chychrun, 44:40. Moser, 53:43. McBain, 57:38. McBain, 59:11. Hayton

Hosté: 09:02. Holmberg, 12:33. Järnkrok, 31:19. Kerfoot

Domácí: Vejmelka (Ingram) – Moser, Välimäki, Stecher, Nemeth, Gostisbehere, Chychrun, J. Brown – Crouse (A), Bjugstad, Carcone – Fischer (A), Hayton, N. Ritchie – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Kassian, McBain.

Hosté: M. Murray I (Samsonov) – Holl, Giordano, Liljegren, Rielly (A), Timmins, Brodie – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner, Tavares (C), Järnkrok – Engvall, Kämpf, Kerfoot – Hunt, Holmberg, Aston-Reese.

O'Rourke, Schrader – O'Quinn, Galloway

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Domácí: 09:38. Hertl, 28:29. Hertl, 40:52. Labanc

Hosté: 10:25. Konecny, 45:57. Tippett, 57:55. Laughton, 61:10. DeAngelo

Domácí: Kähkönen (Reimer) – Jayc. Megna, E. Karlsson (A), Vlasic, Šimek, Harrington, Ferraro – Meier, Couture (C), Barabanov – Nieto, Hertl (A), Labanc – Bonino, Sturm, J. Svečnikov – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.

Hosté: Ersson (Sandström) – Provorov, York, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Ristolainen – J. van Riemsdyk, Frost, Tippett – Farabee, N. Cates, Konecny – Hayes, Laughton (A), Allison – Deslauriers, P. Brown, MacEwen.