NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Montreal - 30. prosince 2022   01:07

Florida
Florida
02:37' Barkov (Forsling, Verhaeghe) • 11:50' Barkov (Reinhart, M. Tkachuk) • 15:22' Barkov  • 26:22' M. Tkachuk (Montour, Barkov) • 44:14' Verhaeghe  • 47:24' M. Tkachuk (Barkov, Montour) • 49:31' Luostarinen (Bennett)
7:2
(3:2, 1:0, 3:0)
Montreal
Montreal
14:14' Xhekaj  (Drouin, Dadonov) • 19:13' Jos. Anderson  (Hoffman, Xhekaj)
Florida
Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Coli. White, Verhaeghe, Barkov (C) – M. Tkachuk, Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Cousins – E. Staal, Lomberg.

Střely na bránu: 41 – 27 | Přesilová hra: 3/11 – 2/8 | Trestné minuty: 29 – 41
Florida Panthers vedla po první třetině 3:2. Ve druhé části přidala uklidňující trefu na 4:2. V poslední části ještě vsítili Panteři tři další zásahy a tak vítězí konečným výsledkem 7:2 proti Montreal Canadiens.
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Brandon Montour – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka.

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Brendan Gallagher – 5 min. + 10 min. osobní trest + 2 min., bitka, odpyká Juraj Slafkovský.
57:31'
Bobrovskij si připsal další dva pohotové zákroky.
56:58'
Panteři rozehrávají od své branky.
56:17'
Barkov teď znovu zahrozil, Montembeault ho vychytal. A následuje další krátká pauza.
55:43'
Florida se rozjíždí z vlastní třetiny.
54:55'
Dva nepřesné výstřely z hokejek hostů je připravuje o útočné pásmo.
53:49'
Montreal vybojoval buly v pásmu.
52:36'
Guhle po střetu s protihráčem odchází do kabin dříve, zřejmě bude zraněný.
50:44'
Radko Gudas – 2 min., hrubost,
Marc Staal – 2 min., hrubost.

Kirby Dach – 2 min., hrubost,
Joel Edmundson – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest + 2 min., hrubost.
49:31'
Florida právě vstřelila branku! Po další pěkné kombinaci 2 na 1 Bennett poslal přihrávku na hokejku EETA LUOSTARINENA, který přesně k tyči zakončil. Asistence: Sam Bennett.
48:44'
Reinhart trefil tyč.
47:24'
Florida právě vstřelila branku! Panteři se znovu prosazují v klasické početní výhodě. Barkov si připsal asistenci za přesnou nahrávku na MATTHEW TKACHUKA, který těsně před brankářem dorazil kotouč do branky. Asistence: Aleksander Barkov, Brandon Montour.
46:59'
Ekblad po přihrávce zamířil vedle a Florida tak přišla o pásmo.
46:40'
Carter Verhaeghe – 2 min., vysoká hůl.

Kirby Dach – 2 min., vysoká hůl.
46:31'
Bobrovskij teď po dalším zákroku na brankovišti udržel kotouč před čárou. Po krátké pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Panterů.
44:14'
Florida právě vstřelila branku! Po další nebezpečné situaci je tu další úprava skóre. CARTER VERHAEGHE jel hlídaný obráncem, ale stejně se dokázal z bezprostřední blízkosti prosadit zakončením do horní části klece. Bez asistence.
42:35'
Icing Floridy, buly bude v jejich obraně.
42:15'
Lundell teď předvedl dobrý obranný zákrok proti útočícímu soupeři.
41:03'
Vhazování ve středovém kruhu, po přerušení ve středním pásmu.
40:02'
Vhazování ve středovém kruhu patří Floridě.
40:01'
Po 40. minutách Florida vede 4:2, když navýšení náskoku přišlo v čase 26:22 kdy početní výhodu 5 na 4 zužitkoval Tkachuk po dobré kombinaci jeho spoluhráčů.
Další třetina začne přibližně v 3:00.
40:00'
39:53'
Hra vysokou holí od Floridy, vhazování ve středním pásmu blíže u střídaček domácích.
39:00'
Ohlášena poslední minuta 2. třetiny, v držení hry jsou hosté.
37:46'
37:05'
Další akce ze strany Panterů, tentokrát první střela přišla z kruhu a k následné dorážce se dostal Bennett, montrealský gólman znovu pohotově zasahuje.
36:57'
Po další kombinaci je tu přerušení hry kdy puk chytá znovu Montembeault.
36:00'
Hráči v bílo-červeném rychle vyhazují až k brance soupeře.
35:46'
Nick Suzuki – 2 min., hákování.
35:11'
Barkov měl z pravého kruhu další příležitost, Montembeault dobře viděl a přesně zasáhl.
34:30'
Hraje se teď delší chvíli bez přerušení.
32:51'
Florida se teď dostala na chvilku pod tlak, ale už se tlačí s hrou na druhou stranu kluziště.
31:39'
Hosté si nahodili hru do pásma, tam byla připravená Florida a vyváží puk pryč.
30:24'
Canadiens dostali trochu prostoru, střela šla nakonec mimo do rohu k mantinelu.
29:10'
28:35'
Montreal měl dobrý pokus, Bobrovskij vyráží do bezpečí.
27:10'
Gustav Forsling – 2 min., držení.
26:22'
Florida právě vstřelila branku! Tlak v přesilovce využívají Panteři v další střelenou branku, od modré vypálil Montour, kotouč těsně před brankářem ještě změnil směr po teči MATTHEW TKACHUKA a došel až do klece. Asistence: Brandon Montour, Aleksander Barkov.
25:25'
Ekbland zamířil z pravého kruhu mimo.
24:37'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě.
21:08'
Florida u puku jede směrem do středního pásma.
20:25'
Forsling pálil od modré, brankář hostů chytá, buly se bude vhazovat v obraně Canadiens.
20:01'
Úvodní třetina je za námi a diváci už viděli 5 gólů, kapitán Floridy zaznamenal hattrick, Montreal se prosadil díky střelcům Xhekaj a Andersona, po přestávce uvidíme, co nám přinese další část.
Další třetina začne přibližně v 2 10.
20:00'
19:13'
Montreal právě vstřelil branku! Z přesilovky je tu snížení ze strany Canadiens, ti si rozebrali obranu a Hoffman poslal finální nahrávku na JOSHE ANDERSONA, který jí těsně před brankářem uklidil do klece. Asistence: Mike Hoffman, Arber Xhekaj.
18:35'
Bobrovskij si teď hokejkou pomohl a vyhodil puk do bezpečí.
17:25'
Florida se uvolnila a na chvíli se dostala i do pásma, ze kterého se dostala zpět a ještě přihrávkou zdržela o pár vteřinek Montreal.
15:28'
Eetu Luostarinen – 2+2, vysoká hůl.
15:22'
Florida právě vstřelila branku! A je tu hattrick od kapitána, před klecí se dostal k odraženému projektilu, který do pravého horního růžku poslal ALEKSANDER BARKOV. Bez asistence.
14:49'
Další reklamní přestávka.
14:14'
Montreal právě vstřelil branku! Poté, co se vrátila hra do 5 proti 5 je tu snížení na 1:2, po povedené kombinaci v útočné třetině se dostal k ráně ARBER XHEKAJ a kotouč končí v kleci, Bobrovskij přes clonící hráče neviděl zřejmě nic. Asistence: Jonathan Drouin, Yevgeni Dadonov.
14:14'
13:30'
Domácí vyhazují a Montreal rozehrává od své klece.
12:14'
Radko Gudas – 2 min., nedovolené bránění.
11:50'
Florida právě vstřelila branku! Po přesilové hře 5 na 4 Panthers přidávají další trefu, Reinhart přesně poslal hru na levý kruh, kde ALEKSANDER BARKOV vypálil do levé horní části klece. Asistence: Sam Reinhart, Matthew Tkachuk.
10:50'
Joel Armia – 2 min., vysoká hůl.
10:04'
Montour dostal pohotovou nahrávku na levý kruh, kde byl sám, z bezprostřední blízkosti ho vychytal Montembeault.
09:59'
Canadiens teď sebrali hru ve vlastní obraně, došli do přečíslení 3 na 2, ale střela končí jen u mantinelu.
09:02'
Icing hra se vrací do obrany Floridy.
08:43'
Edmundson u modré zastavil hru, poslal jí na spoluhráče na pravém kruhu, ale brankář byl pozorný.
07:42'
Z pravé strany dostal přihrávku útočník domácích, ale v rychlosti zamířil nepřesně.
06:45'
Je tu krátká pauza, po ní bude vhazování v útočné třetině Floridy.
05:34'
Na druhé straně měl možnost Montreal, kdy šli dva na jednoho, ale finální přihrávku dobrým obranným zákrokem zastavil Forsling.
04:47'
Další pokus Panthers, brankář vyráží k mantinelu.
02:37'
Florida právě vstřelila branku! Domácí otevírají dnešní skóre, Forsling vystřelil z levé strany a před brankou puk tečoval ALEKSANDER BARKOV, který ho usměrnil za brankovou čáru. Asistence: Gustav Forsling, Carter Verhaeghe.
01:58'
Další vhazování ve středním pásmu.
00:55'
Ofsajd hostů, vhazování ve středním pásmu.
00:51'
Dach z pravého kruhu pálí první střelu na branku, Bobrovskij přerušuje hru.
00:05'
Florida se hned dostala do útoku, kde finální střela na branku nešla.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Coli. White, Verhaeghe, Barkov (C) – M. Tkachuk, Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Levtchi, Cousins – E. Staal, Lomberg.
Trenér: Paul Maurice

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Xhekaj, J. Barron, Harris – Jos. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Hoffman – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – Armia, Evans, Slafkovský.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Hanson T. (Can) – Kozari S. (Can).
Florida Panthers

Domácí tento měsíc odehráli 12 utkání, z nich 5 krát vyhráli a v 7 museli skousnout porážku. Poslední výhru slavili šest dní před Vánoci, kdy na ledě Devils vyhráli 2:4.

Ve Východní konferenci jim patří 12. místo za (14 výher, 1 výhra v prodloužení, 4 prohry v prodloužení, 16 proher v základní hrací době), bodů mají celkem 34.

Nebudou hrát: Duclair, Hornqvist, Tierney.

Montreal Canadiens

Hosté v prosinci hráli 13 kol. Z nich zvítězili jen 2 krát, v 7 případech nebodovali, 2 krát dostali 1 bod za prohru v prodloužení, jeden zápas v prodloužení vyhráli, na svém stadionu vybojovali výhru až na nájezdy 2:1 proti Calgary. Poslední vítězství po 60.minutách zaznamenali 7.12. na ledě Seattlu 2:4.

Ve Východní konferenci jsou na 14. pozici za (8 výher, 7 výher v prodloužení, 3 prohry v prodloužení, 17 proher v základní hrací době), nasbíráno mají celkem 33 bodů.

Nebudou hrát: Byron, Matheson, Monahan, Price, Savard.