Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Devils žádají za Tylera Toffoliho výběr v 1. kole draftu a prospekta.
Zprávy ze dne 7. března 2024
Ondřej Palát se zotavil a nastoupí do dnešního utkání Devils.
Tyler Toffoli nenastoupí do dnešního utkání New Jersey. To znamená jediné, před zítřejší uzávěrkou přestupů bude vytrejdován.
Podle Kevina Weekese má hned několik týmů zájem o Tylera Toffoliho z New Jersey.
Insider Vancouveru prohlásil, že Penguins od Canucks chtějí za Jake Guentzela útočníky Nilse Höglandera a Jonathana Lekkerimäkiho. Vancouver zatím odmítá tyto požadavky Pittsburghu splnit.
Všechno naznačuje tomu, že útočník Phil Kessel před páteční uzávěrkou přestupů podepíše kontrakt s Vancouverem. Poslední týdny trénuje na farmě Canucks.
Včerejší prohra Devils s Panthers rozhodla o tom, že New Jersey se rozhodlo umístit na trh útočníka Tylera Toffoliho. Devils za něj žádají výběry v draftu, případně prospekta a výběr v draftu.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Vancouver Canucks se prý velmi snaží získat útočníka Jake Guentzela z Pittsburghu. Potřebuje ale vyřešit problém s platovým stropem. Ve hře je výměna Eliase Lindholma, kterého získali teprve na konci ledna a obětovali za něho výběr v 1. kole draftu.
Devils jsou údajně dalším týmem, který má zájem o Jasona Zuckera z Arizony.
Jak jsme avizovali včera, prioritou Devils do brankoviště jsou nyní Jacob Markström a Linus Ullmark. Pokud se však nepodaří získat ani jednoho z nich, poohlédne se New Jersey po krátkodobé náhradě. Ve hře by mohl být například Kevin Lankinen z Predators. A Devils by hledání jasné jedničky nechali na léto.
Zprávy ze dne 5. března 2024
Tak tohle by byl teprve šok! Už dříve jsme avizovali, že Canucks patří mezi zájemce o Jake Guentzela z Pittsburhgu. Ovšem, aby měli dostatečný prostor pod platovým stropem, jednali s Bostonem o případném trejdu Eliase Lindholma. Toho přitom získali teprve na konci ledna a obětovali za něho i výběr v 1. kole draftu. Wow!
Jak už jsme avizovali dříve, Devils hledají brankáře. Jejich prioritou je stále Jacob Markström z Calgary Flames. Sekundární volbou je údajně Linus Ullmark z Bostonu.
Na tzv. waiver list byl umístěn také obránce Guillaume Brisebois. Ten odehrál 17 utkání za Vancouver v tomto ročníku. Pokud si ho během následujících 24 hodin nestáhne žádný jiný tým, bude poslán na farmu do AHL.
Na řadě je Filip Hronek! Poté co Vancouver prodloužil o víkendu kontrakt s Eliasem Petterssonem, nyní své oči upřel na českého obránce, kterému po této sezoně končí smlouva. Generální manažer Canucks, Patrik Allvin, se včera sešel s Hronkovým agentem Allanem Walshem. Obě strany chtějí spolupráci prodloužit. Spekuluje se, že by si Hronek od nového ročníku mohl vydělávat v průměru okolo 7 mil. $ ročně.
Generální manažer Devils Tom Fitzgerald ve svém dnešním proslovu také uvedl, že neplánuje obchodovat s Tylerem Toffolim. To je dosti překvapivé. New Jersey aktuálně ztrácí na play off osm bodů, navíc Toffoli je v posledním roce současné smlouvy na 4,25 milionu dolarů a nevlastní klauzuli o nevyměnitelnosti. To by naznačovalo, že Devils mají příslib jeho podpisu...