NHL
Začít diskusi (0)

Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.

Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.

„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.

Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.

Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu. 

Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně. 

Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.

Zprávy ze dne 8. listopadu 2022

Vancouver
8. listopadu 2022 · 18:14

Prezident hokejových operací Vancouveru Jim Rutherford přiznal nespokojenost s herní tváří kanadského týmu. Konec kouče Bruce Boudreaua sice zatím nezmínil, nebrání se ovšem hráčským výměnám. „Jsme ve fázi, kdy potřebujeme, aby na sebe hráči vzali odpovědnost. A je třeba podniknout nezbytné kroky k tomu, aby to začali vnímat. Už před sezonou jsme se snažili omladit defenzivu,“ přiznal Rutherford pro The Score. Canucks okupují 13. místo Západní konference.

Zprávy ze dne 24. října 2022

NY Rangers
24. října 2022 · 18:01

Český útočník Filip Chytil bude minimálně v následujících čtyřech zápasech chybět v sestavě New York Rangers. Podle informací zámořských reportérů by mohl laborovat s otřesem mozku, klub ovšem oficiálně důvod neoznámil. Do konce října se Rangers postaví Avalanche, Islanders, Stars a Coyotes. 

Zprávy ze dne 3. září 2022

Vancouver
3. září 2022 · 16:16

Dlouhé měsíce se říkalo, že Vancouver čeká na správnou nabídku k výměně J.T. Millera. Chtěli získat mladé hráče a výběry v draftu NHL, které by pomohli Canucks do budoucnosti. Podle všeho se ovšem takové nabídky nedočkali a nakonec se rozhodli nespoléhat na zájem ostatních klubů. V noci oznámili prodloužení smlouvy s J.T. Millerem na dalších 7 let za 56 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Více čtěte ZDE>>>

 

 

Zprávy ze dne 23. srpna 2022

Důležitý moment
NY Rangers
23. srpna 2022 · 11:33

Gólman Adam Húska, který v minulé sezoně odchytal v brance New York Rangers jeden zápas proti Coloradu a představil se i na mistrovství světa, je dalším Slovákem přesouvajícím se do KHL. Jeho příchod oznámil Nižnij Novgorod na svém oficiálním webu. Húskovi v létě skončila roční smlouva na 750 tisíc dolarů. Na farmě v AHL stihl za čtyři ročníky 79 klání.

Zprávy ze dne 28. července 2022

NY Rangers
28. července 2022 · 16:26

New York Rangers prodloužili smlouvu dvojce draftu NHL 2019. Finský útočník Kaapo Kakko po uplynutí nováčkovského kontraktu podepsal v klubu z Manhattanu na další dva roky. Ročně si jednadvacetiletý rodák z Turku přijde na 2,1 milionu dolarů. Spoluhráči českého reprezentanta Filipa Chytila se v NHL zatím nepovedlo naplnit očekávání. Během uplynulých tří sezon jen jednou překročil hranici 20 bodů. Výše odměny v nové smlouvě tak i pravděpodobně odpovídá dosavadním výkonům.

Zprávy ze dne 15. července 2022

Důležitý moment
NY Rangers
15. července 2022 · 18:29

Slovák Adam Sýkora si u Rangers zajistil nováčkovský kontrakt. Teprve sedmnáctiletý útočník zabojuje o šanci v hlavním týmu během následujících tří let. 

Zprávy ze dne 14. července 2022

NY Rangers
14. července 2022 · 18:34

K týmu z Manhattanu přichází expert na černou práci. Dres New York Rangers bude v nové sezoně oblékat útočník Ryan Carpenter. Jednatřicetiletý Američan, který si v NHL zahrál za San Jose, Las Vegas, Chicago či naposledy Calgary, uzavřel s Blueshirts roční kontrakt za 750 tisíc dolarů.

Zprávy ze dne 13. července 2022

Důležitý moment
NY Rangers
13. července 2022 · 22:57

Generální manažer New York Rangers Chris Drury o čerstvé posile Jaroslavu Halákovi: „Jsme rádi, že ho máme v Madison Square Garden. Hodí se nám ve všech směrech, ať už věkem, zkušenostmi nebo smlouvou, kterou podepsal.“ 

NY Rangers
13. července 2022 · 21:48

Dvojkou za Igorem Šesťjorkinem bude v New York Rangers slovenský brankář Jaroslav Halák. Nový chlebodárce jej náležitě vítá:

 

NY Rangers
13. července 2022 · 20:33

Zajímavý podpis. I když Louis Domingue nepatří k nejobávanějším brankářům v NHL, v minulém play off se zviditelnil, neboť v Pittsburghu zaskakoval za zraněné kolegy v prvním kole proti Rangers. Ti přes něj prošli až po sedmizápasové bitvě a Domingueovi se odměnili nabídkou na kontrakt. Spíše farmářský brankář si zajistil dvouletou smlouvu na 1,55 milionu dolarů.

NY Rangers
13. července 2022 · 20:19

Přestup obránce Patrika Nemetha do Arizony je v tuto chvíli oficiálně potvrzen, k Rangers míří Ty Emberson

Vancouver
13. července 2022 · 19:22

Centr Dakota Joshua, který má zatím minimální zkušenosti v NHL, se přemístí ze St. Louis do Vancouveru. Canucks oznámili jeho podpis v délce dvou let. 

Důležitý moment
NY Rangers
13. července 2022 · 19:03

Jak už jsme vás informovali, slovenský brankář Jaroslav Halák má namířeno k Rangers. Podle Franka Seravalliho podepsal roční smlouvu v hodnotě 1,55 milionu dolarů. Bral by tak o 700 tisíc méně než ve Vancouveru. 

Vancouver
13. července 2022 · 18:59

Rus Ilja Michejev další čtyři roky stráví u Vancouver Canucks. Průměrná hodnota jeho platu bude 4,75 milionu dolarů. 

Důležitý moment
NY Rangers
13. července 2022 · 18:53

Po nejméně vyvedené sezoně v NHL by se měl slovenský brankář Jaroslav Halák přesounout k New York Rangers. Šlo by o jeho sedmou štaci v nejlepší lize světa. V předchozím ročníku stihl slovenský veterán jen 17 startů v brance Canucks.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů