Pavel Ryšavý
10. března 2023 • 10:24

McDavid v truhle, Pastrňák dal gól. A stejně z toho byl nakonec šok

Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
MOMENTY Davida Hovorky: gól hýžděmi, Liga mistrů i nej stopeři s Kúdelou
Dloubák: Malí hráči protékají sítem. Pak ale září, budeme mít víc hračičků, co dominance Slavie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po zápasech Edmontonu vždycky čekáte zásadní zprávu. Už je Connor McDavid na 150 bodech? Nebo už letí na 200? A co góly? Nic, vážení, tentokrát nic. Žádné zprávy. A stejně parta, která na své hvězdě extrémně visí, porazila Boston 3:2. McDavid má prsty ve 49 % gólů, které Oilers vstřelí. Bruins jsou jasným vládcem ligy. Vedl, prosadil se i David Pastrňák a stejně padl. Jakto?V Edmontonu může blikat malá naděje: tohle jsme potřebovali, pracovitá parta válela.

Když vás čeká zápas s Oilers, vždycky se šije taktika jedním směrem. Connor McDavid se nesmí ani nadechnout. Jestli začne létat, je to konec, váš konec.

„Ráno jsem si říkal, že můžeme hrát s kýmkoliv v téhle lize,“ pronesl v Bostonu pro klubovou televizi obránce Edmontonu Darnell Nurse. „Ale jasně, jedna věc je si to říct, druhá přijít na led a dokázat to. No a my přesně tohle dokázali,“ přidal.

Pravda, má v týmu McDavida, borce, který trhá sítě. To se pak troubí taková prohlášení do světa.

Jenže tady je právě ten fór. Výhra s McDavidem a přitom bez něj.

Nejsladší zpráva, jakou chce fanoušek Oilers slyšet? Edmonton uspěl a jeho lídr nemusel udělat ani bod. Výborně po něm šel hlavně Dmitrij Orlov, který ho nenechával dýchat. „Ano, Orlov hrál dozadu opravdu skvěle. Ostatně všichni naši beci pracovali výborně,“ chválil trenér Jim Montgomery.

Bojoval s druhou lavičkou. Kouč Edmontonu se hodně snažil, aby McDavid nechodil na Patrice Bergerona, jenže Jay Woodcroft střídal jako druhý, moc se mu nedařilo svoji hvězdu posílat na jiné formace. Když už ano, proti sobě měl Pastrňáka Krejčím a Zachou . McDavid se nemohl prosadit, nedostával se do hry.

Článek pokračuje pod infografikou

Boston vyhrál bitvu. Umlčel krále Connora.

Jenže se stalo něco nečekaného. Boston prohrál zápas, Edmontonu úřadovala hloubka sestavy, nebo-li spodní ofenzivní šestka. Měla podíl na dvou gólech, vítězný na 3:2 pak přidal bek Darnell Nurse. „Přišlo mi to opravdu jak play off. Tam dochází k souboji těch nejlepších hráčů a ostatní musí najít způsob, jak přispět,“ pronesl Woodcroft.

Boston Connora McDavida, borce, který má podíl na 49 % gólech Oilers zamknul do truhly (stalo se teprve posedmé v sezoně). Utnul jeho šňůru, kdy bodoval v 11 zápasech za sebou. Pastrňák a spol. vedli 2:0. Parádní věc. Jenže soupeř i bez McDavida skóre otočil, vyhrál 3:2. A Edmonton si dokázal: my nejsme jen on!

Oilers před startem sezony vždycky sní, že by bylo fajn dojít ke Stanley Cupu. Když máte v kádru nejlepšího hráče planety, velké plány se nabízí. Tím spíš, když vedle McDavida poletuje i velmi dobrý sekundant Leon Drasiaitl.

Jenže vždycky vyskočí dost problémů, které ofenzivní sílu přerostou. McDavid + Draisaitl, fajn. A kdo dál? A co ti beci? A co brankáři, který vyhoří teď?

Poslední téma se ale nejspíš škrtá. Jack Campbell tedy hoří, pětimilionová smlouva se zatím jeví jako další trefa vedle. Ale Stuart Skinner, rodák z Edmontonu, je lepší a lepší.

Dovede se otřepat z blbých momentů, což je u brankáře asi nejcennější disciplína. Proti Bruins si patrně vyčítal první gól, druhý mu vstřelil David Pastrňák 0,3 sekundy před koncem první třetiny. Dost na levačku. „Jen jsem si řekl, že bránu musím na dalších čtyřicet minut zamknout. Jedině tak dám klukům šanci vyhrát,“ rozebíral pak Skinner, o čem přemýšlel o pauze. Do puntíku své plány splnil.

Abyste v NHL pomalu vždycky odpálili ohňostroj, když vyzrajete na Boston. Úchvatnou sílu z papíru přenáší na led, neprohrává. Do teď padl jen devětkrát. Pro srovnání, titán posledních let, Tampa, nezdarů napočítala už dvacet jedna, a stejně v klidu drží pozice pro play off. Nejde o žádný průšvih.

Bruins vyhráli deset utkání v řadě. Edmonton řádění zastavil. Góly stříleli pánové Evan Bouchard, Ryan McLeod a Darnell Nurse. „Celý zápas jsem si říkal, že hrajeme play off. My i oni,“ vydechl Skinner.

Byl to poslední zápas Edmontonu s Bostonem play off. Jestli se potkají McDavid s Pastrňákem příště, tak maximálně ve finále Stanley Cupu. Což by byl pro obě party sen, že jste jen čtyři zápasy od kýžené mety. U Oilers by finálová série překvapila víc, znamenala by hlavně, že spodní šestka útočníků je lepší, než si všichni myslí, to samé by platilo ale i o obraně a brankáři Skinnerovi.

Na kolika procentech gólů týmu se podílí TOP 5 hráčů bodování

Connor McDavid (Edmonton)          48,8%
Leon Draisaitl (Edmonton)   38,2 %
Nikita Kučerov (Tampa)       41,2 %
David Pastrňák (Boston)       36 %
Tage Thompson (Buffalo)     35,9 %

Boston Bruins Vše o klubu ZDE

Edmonton Oilers Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud