SESTŘIHY: první gól Vrány za St. Louis, Pastrňák 1+1. Faksa u kanonády

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Radek Faksa přispěl v NHL dvěma góly ke kanonádě hokejistů Dallasu, kteří zvítězili v Buffalu 10:4. Bostonu nestačily dva body Pastrňáka (1+1) a podlehl doma Edmontonu 2:3, i když český útočník předčil lídra kanadského bodování Connora McDavida, který nebodoval. Jakub Vrána skóroval poprvé od výměny z Detroitu a vítěznou trefou pomohl St. Louis k výhře 4:2 nad San Jose. Za poražené dal jednu branku Tomáš Hertl. Martin Nečas připravil jediný gól Caroliny, která zdolala Philadelphii 1:0.

Dallas vedl na začátku 50. minuty 5:3, zápas ale místo dramatické koncovky skončil pro Buffalo potupnou desítkou. Faksa byl jediným dvoubrankovým střelcem a obě jeho trefy, kterými hosté odskočili z 6:3 na 8:3, dělilo 117 sekund. Český útočník při první gólové akci zakončoval souhru s Maxem Domim do odkryté branky, při druhé se prosadil ze sólového úniku.

Ze sestavy Dallasu vyšli naprázdno jen Tyler Seguin a Esa Lindell, zatímco nejproduktivnější byli Jamie Benn (1+2), Mason Marchment (1+2) a Jason Robertson (0+3).

Boston vedl po po úvodní třetině 2:0. Po přihrávce Pastrňáka otevřel Brad Marchand ve čtvrté minutě z přečíslení skóre. Druhý gól padl sekundu před první sirénou po české akci. David Krejčí vystihl rozehrávku brankáře a z rohu kluziště poslal puk Pastrňákovi, který se prosadil z pravého kruhu střelou bez přípravy. I Krejčí se radoval ve 14. minutě ze svého gólu, který byl ale po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolaný.

Boston ubránil v zápase nejproduktivnějšího hráče soutěže Connora McDavida, přesto přišel o sérii deseti výher. Utkání otočili svými góly Evan Bouchard, Ryan McLeod a Darnell Nurse, který rozhodl v čase 55:11.

Hertl vyrovnal ve 35. minutě střelou z mezikruží pod horní tyč na 2:2. Na začátku třetí třetiny ale vrátil St. Louis vedení Vrána. Český útočník byl důsledný, našel si puk u levé tyčky a zpoza brankové čáry jej dostal do sítě po odrazu od chráničů bránícího Erika Karlssona.

Vrána skóroval v soutěži poprvé od 15. října, než podstoupil zhruba dvouměsíční asistenční program NHL a hráčské asociace NHLPA. Na jeho gól odpověděl v 50. minutě Hertl, ale gól tečí neplatil, protože puk zasáhl hokejkou nad úrovni břevna.

Jediná branka padla v Carolině už ve třetí minutě z přesilové hry. Nečas přistrčil puk mezi kruhy Andreji Svečnikovovi, který střelou bez přípravy rozvlnil síť. Zbytek obstaral Pjotr Kočetkov, který zastavil všech 19 pokusů Philadelphie.

Boston - Edmonton

Domácí: 03:51. Marchand, 19:57. Pastrňák

Hosté: 30:44. Bouchard, 46:08. R. McLeod, 55:11. Nurse

Domácí: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Orlov, Carlo, H. Lindholm, Grzelcyk, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Bertuzzi – Hathaway, Nosek, Greer.

Hosté: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, R. McLeod, Shore.

McCauley, Rooney – Flemington, Cherrey

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Carolina - Philadelphia

Domácí: 02:09. A. Svečnikov

Hosté:

Domácí: Kočetkov (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Gostisbehere, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), A. Svečnikov – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.

Hosté: Sandström (Hart) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Braun, Seeler – Tippett, Frost, Farabee – Foerster, N. Cates, Laughton (A) – Hayes, Desnoyers, J. van Riemsdyk – Bellows, Laczynski, Deslauriers.

G. Rank, C. Syvret – L. Suchánek, J. Fournier

PNC Arena, Raleigh

18 680 diváků

Montreal - NY Rangers

Domácí: 00:35. Guhle, 17:02. Belzile, 33:20. Jos. Anderson

Hosté: 03:16. Lafreniere, 20:48. Trouba, 34:31. P. Kane, . Zibanejad

Domácí: Montembeault (Allen) – Matheson, Savard, Guhle, Kovacevic, Edmundson (A), Wideman – Harvey-Pinard, Suzuki (C), Ylönen – Hoffman, Drouin, Jos. Anderson (A) – R. Pitlick, Tierney, Gurjanov – Pezzetta, Belzile, Richard.

Hosté: Šesťorkin (Halák) – Mikkola, Fox, K. Miller, Trouba (C), Harpur, B. Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Tarasenko – Panarin (A), Trocheck, P. Kane – Lafreniere, Chytil, Kakko – Vesey, Goodrow, Brodzinski.

Joannette, L'Ecuyer – Murray, Cormier

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Buffalo - Dallas

Domácí: 19:35. Greenway, 29:51. Okposo, 43:49. J. Skinner, 52:31. V. Olofsson

Hosté: 07:06. W. Johnston, 19:07. Pavelski, 19:24. Ja. Benn, 28:37. Kiviranta, 30:36. R. Suter, 49:12. Dadonov, 49:41. Faksa, 51:38. Faksa, 52:15. Hintz, 56:12. Marchment

Domácí: Comrie (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Stillman – Greenway, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Mittelstadt – V. Olofsson, Krebs, Peterka – Okposo (C), Jost, Girgensons (A).

Hosté: Oettinger (M. Murray II) – C. Miller, Heiskanen (A), Hakanpää, Lindell, Hanley, R. Suter – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Seguin, Domi, Marchment – Dellandrea, Faksa, Kiviranta.

Pochmara, Markovic – Baker, Berg

KeyBank Center, Buffalo

14 174 diváků

Washington - New Jersey

Domácí: 19:50. T. van Riemsdyk, 29:50. D. Strome

Hosté: 26:55. Haula, 27:32. Mercer, . Meier

Domácí: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, Sandin, Carlson, Irwin, Iorio, Alexejev – Mantha, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Wilson, Bäckström (A), Milano – Oshie (A), D. Strome, Sheary – Aube-Kubel, Dowd, Cr. Smith.

Hosté: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Marino, Graves, Severson, Siegenthaler, B. Smith – Mercer, Hischier (C), Tatar – J. Boqvist, J. Hughes (A), Meier – Bratt, Haula, Palát (A) – Bastian, M. McLeod, Wood.

O´Rourke, Kea – Gawryletz, Pancich

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Pittsburgh - NY Islanders

Domácí: 11:07. Guentzel, 18:24. Zucker, 30:49. Archibald

Hosté: 05:23. Lee, 54:31. Fasching, 58:45. Lee, 62:13. Nelson

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Petry, Dumoulin, Rutta, Kulikov – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Carter, Granlund, D. O'Connor – Archibald, Bonino, Heinen.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I – Engvall, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Parise – Fasching, Cizikas, M. Martin – Bailey (A), Koivula, Holmström.

Hebert, Chmielewski – O'Quinn, McNamara

PPG Paints Arena, Pittsburgh

17 557 diváků

Tampa Bay - Las Vegas

Domácí: 04:28. Point, 57:53. Kučerov, 59:32. Point

Hosté: 00:27. Kolesar, 42:27. W. Karlsson, 45:39. Stephenson, 63:06. Martinez

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Sergačjov, Perbix, Cole, Černák, H. Fleury, Bogosian – Stamkos (C), Point, Kučerov (A) – Hagel, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Jeannot – Maroon, Eyssimont, Perry.

Hosté: Quick (Patera) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, W. Karlsson, Amadio – R. Smith (A), Stephenson, Kessel – Howden, Blueger, Kolesar.

Sutherland, MacDougall – Gibbons, Galloway

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

St. Louis - San Jose

Domácí: 12:31. Krug, 30:06. Blais, 42:53. Vrána, 55:02. Thomas

Hosté: 10:23. E. Karlsson, 34:31. Hertl

Domácí: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Scandella, Rosén, Krug – Kyrou, Thomas (A), Toropčenko – Kapanen, Bučněvič, Vrána – Blais, B. Schenn (A), Saad – Leivo, Alexandrov, N. Walker.

Hosté: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), Knyžov, Benning, Vlasic, Ferraro, Pouliot – Zetterlund, Hertl (A), Eklund – Barabanov, Couture (C), Johnsson – J. Svečnikov, Sturm, Gregor – Labanc, Lorentz, Lindblom.

Luxmore, Anderson – Deschamps, Tobias

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Arizona - Nashville

Domácí: 08:45. B. Ritchie, 51:41. Hayton, 52:30. McBain, 59:23. Schmaltz

Hosté: 58:00. Glass

Domácí: Prosvetov (Ingram) – Nemeth, J. Brown, Välimäki, Mackey, Söderström, Moser – Schmaltz, Keller, McBain – B. Ritchie, Dauphin, Hayton – Fischer, O'Brien, Kassian – Maccelli, Crouse, Boyd.

Hosté: Saros (Lankinen) – Lauzon, Barrie, McDonagh, C. Foote, Fabbro, Josi – Glass, Sissons, Trenin – Tomasino, Co. Smith, Leonard – Sherwood, McCarron, Asplund – Evangelista, Novak, Duchene.

Mullet Arena, Tempe

Colorado - Los Angeles

Domácí: 34:59. Rodrigues, 44:24. MacKinnon

Hosté: 08:37. Kempe, 17:10. Vilardi, 40:24. Kempe, 44:39. Danault, 57:25. Danault

Domácí: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, Byram, Girard, B. Hunt, J. Johnson – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Malgin, Newhook, Nieto.

Hosté: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Spence – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Fiala – Iafallo, Lizotte, Moore – MacEwen, Kupari, Vilardi.

Dunning, Rehman – Toomey, Gawryletz.

Ball Arena, Denver

18 117. diváků

Seattle - Ottawa

Domácí: 11:56. McCann, 22:11. Schwartz, 28:11. McCann, 43:23. Dunn

Hosté: 04:10. Pinto, 08:10. Chychrun, 08:27. Brown, 44:01. Giroux, 57:38. DeBrincat

Domácí: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Tolvanen, Gourde, Frödén – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Sprong, Geekie, B. Tanev.

Hosté: Sögaard (Mandolese) – Chabot, Zub, Sanderson, Hamonic, Chychrun, Holden – B. Tkachuk, Stützle, Giroux – DeBrincat, Pinto, Batherson – M. Joseph, Brown, Gambrell – Kelly, Kastelic, Watson – Brassard.