Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.
New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.
Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.
Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).
Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.
A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.
Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.
V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.
Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Potvrzeno. Warren Foegele podepsal s Kings na 3 roky za 3,5 mil. dolarů ročně.
Kings hlásí další posilu. Plácli si s Warrenem Foegelem. Čekáme na další informace.
Los Angeles Kings podepsali Joela Edmundsona na 4 roky za 3,8 mil. dolarů ročně.
Zprávy ze dne 16. května 2024
David Rittich bude v NHL i nadále hájit branku Los Angeles. Kings na webu oznámili, že s jednatřicetiletým českým gólmanem, jenž se mohl stát po sezoně volným hráčem, podepsali nový roční kontrakt na rovný milion dolarů.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Lou Lamoriello patří mezi generální manažery, kteří nedají insiderům jediné info o možných transakcích. Islanders jsou však nyní ve velmi dobré pozici. Na Lightning ztrácí už jen 2 body a mají k tomu dva zápasy k dobru. Nebuďte tedy příliš překvapení, pokud Lamoriello svůj kádr ještě posílí před závěrečnými boji o play off.