Draft NHL: Svůj klub zná 11 Čechů. Mrtka s Nestrašilem byli vybráni v prvním kole
Jedenáct českých hokejistů draftovaly kluby NHL. Loni jich bylo třináct, předloni sedm. Nejvýše postaveným byl na devátém místě obránce Radim Mrtka, jehož si vybralo Buffalo. V prvním kole se dočkal i útočník Václav Nestrašil, kterého si z 25. místa vybralo Chicago. Ve 2. kole získal Utah jako 46. obránce Maxe Pšeničku a útočníka Vojtěcha Čihaře si jako 59. hráče vzalo Los Angeles.
Osmnáctiletý odchovanec Havlíčkova Brodu Mrtka se podle očekávání stal nejvýše draftovaným českým hráčem. Nestrašilovo jméno naproti tomu zaznělo již v úvodním kole trošku překvapivě.
Osmnáctiletý Pšenička je odchovancem pražské Slavie, v uplynulé sezoně odehrál za Plzeň 16 zápasů v extralize. Následně zamířil do zámořské juniorské soutěže WHL, kde hrál za tým Portland Winterhawks. Čihař odehrál celou sezonu v extraligových Karlových Varech, představil se na MS hráčů do 18 i 20 let a na juniorském šampionátu se podílel na zisku bronzové medaile.
Ve třetím kole ukázal Utah při volbě ze 78. místa na útočníka Štěpána Hocha. Ve čtvrtém se pak mezi 100. a 106. pozicí seřadila čtveřice českých hráčů. V USA narozený obránce Vashek Blanár, jenž má i české občanství, patří Bostonu. Vybrán byl jako stý. Brzy poté následovali útočníci Adam Benák (Minnesota), Matouš Jan Kucharčík (Buffalo) a Tomáš Poletín (NY Islanders).
V šestém kole se pak dočkali ještě David Rozsíval, jehož si zvolilo ze 161. místa New Jersey, a další útočník Samuel Karol Jung, kterého si vyhlédli na 166. pozici volící NY Rangers.
Čeští hokejisté v draftu NHL 2025
Kolo | Celkové pořadí | Hráč | Post | Tým |
---|---|---|---|---|
1. | 9 | Radim Mrtka | Obránce | Buffalo Sabres |
1. | 25 | Václav Nestrašil | Útočník | Chicago Blackhawks |
2. | 46 | Max Pšenička | Obránce | Utah Mammoth |
2. | 59 | Vojtěch Čihař | Útočník | Los Angeles Kings |
3. | 78 | Štěpán Hoch | Útočník | Utah Mammoth |
4. | 100 | Vashek Richards | Obránce | Boston Bruins |
4. | 102 | Adam Benák | Útočník | Minnesota Wild |
4. | 103 | Matouš Kucharčík | Útočník | Buffalo Sabres |
4. | 106 | Tomáš Poletín | Útočník | New York Islanders |
6. | 161 | David Rozsíval | Útočník | New Jersey Devils |
6. | 166 | Samuel Jung | Útočník | New York Rangers |
Zprávy ze dne 28. června 2025
Tampa Bay získala 108. výběr z Bostonu za výběr ve 4. kole draftu 2026. Lightning si následně vybrali Benjamina Rautiainena.
Hned za Benákem byl draftován Matouš Kucharčík. Ukázali na něj Buffalo Sabres.
Výměna byla obsáhlejší. Pittsburgh získal také zadáka Connora Cliftona. Sabres naopak Conora Timminse a Isaaca Belliveaua.
Vešel se do elitní desítky, je druhým nejlépe draftovaným obráncem letošního roku. Čech Radim Mrtka se v noci na sobotu z devátého místa dočkal lasa do NHL. Vzalo si ho Buffalo. „Chtěl bych ho znovu přivést ke slávě,“ prohlásil osmnáctiletý zadák sebevědomě. V prvním kole ho doprovodil ještě krajan z útoku Václav Nestrašil, jehož z 25. pozice získalo Chicago. Více čtěte ZDE>>>

Hurricanes svoji 29. volbu vytrejdovali do Chicaga za 34., 62. výběr a 5. kolo draftu 2027. Blackhawks jsou tak dnes potřetí na řadě.
Blackhawks si z 25. pozice vybrali Václava Nestrašila! Ten se tak stal druhým draftovaným českým hráčem v prvním kole letošního draftu.
Na řadě je Chicago. Následují Predators a Capitals.
Radim Mrtka na rozhovoru.
Buffalo Sabres si z 9. místa vybrali Radima Mrtku! Ten se tak stává první vybraným Čechem na letošním draftu!


Nyní jsou na řadě Sabres s 9. volbou. Během dne diskutovali o potenciální výměně s Pittsburghem. Dočkáme se první výměny na draftu, nebo stále nikoliv? Další výběry patří Anaheimu a právě Penguins.
Odpočet Chicaga započal.
Nyní budou na řadě Blackhawks. Další volby patří Utahu, respektive Nashvillu.
Zprávy ze dne 27. června 2025
Nové smlouvy v Buffalu se dočkal Jack Quinn. Obě strany se domluvily na dvouleté smlouvě za 3,375 milionu dolarů ročně.
Buffalo se snaží získat Bryana Rusta z Pittsburghu. Penguins, kteří momentálně vlastní 11. a 12. volbu, by se pak rádi posunuli na 9. příčku, která patří právě Sabres.
Buffalo nabízí už několik týdnů k výměně zadáka Bowena Byrama. Sabres ovšem očekávali větší zájem o 24letého hráče. Zájemců je jen pár, mezi nimi například New York Rangers nebo Vancouver Canucks.
Nebuďte překvapeni, pokud v nejbližších dnech bude vytrejdován Lukas Reichel. Poslední dvě sezony v Chicagu byly pod očekávání, a proto se trejd doslova nabízí. O německého útočníka mělo projevit zájem už několik týmů.