MS hokej 2020 | Bříza k MS v hokeji: Zasáhne vyšší moc a... Turnaj by stejně vypadal jinak | iSport.cz
Pavel Bárta
14. března 2020 • 05:00

Bříza k MS v hokeji: Zasáhne vyšší moc a... Turnaj by stejně vypadal jinak

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konečné slovo nepadlo. Zatím ne. Ale je jasné, že mistrovství světa ve Švýcarsku se kvůli pandemii koronaviru konat nebude. Čekalo se na opatření švýcarské vlády a kantonů, v nichž se má pořádat, Rada IIHF má rozhodnout zkraje příštího týdne. Plánované jednání kvůli zákazu cestovat nahradí v pondělí a úterý telekonference. Mezi členy councilu patří Petr Bříza. „Pokud bude jasné, že se šampionát nesmí konat z důvodu vyšší moci, lze předpokládat, že se pořádat nebude,“ řekl pro iSport Premium.Uznávaný kanadský časopis The Hockey News už na svém webu světový šampionát odpískal, IIHF jeho zrušení zatím popírala. Uniklé informace se prý ale měly vztahovat k mistrovství světa osmnáctiletých, jež bylo plánováno na 16. až 26 dubna a mělo proběhnout v amerických městech Plymouth a Ann Arbour. Mezitím byly zrušeny lety do USA.

„Zákaz potrvá do 14. dubna, o dva dny později by měl začít šampionát. Opatření americké vlády se může ještě prodloužit. V rámci Rady jsme se už ve čtvrtek dohodli, že tento turnaj se rušit bude. Pokud jde o šampionát dospělých, o něm budeme jednat,“ potvrdil Bříza.

IIHF v tomto případě potřebuje znát nejprve rozhodnutí švýcarské vlády, která měla zasedat během pátku. V zemi už uzavřeli jižní kanton Ticino, který sousedí s Itálií, očekávalo se uzavření všech ostatních. „Jde o to, že švýcarští organizátoři čekali na takové restrikce, aby se mistrovství světa nemohlo konat z důvodu vyšší moci, protože pak jim všechno zaplatí pojistka,“ líčil Petr Bříza.

„Čekali jsme, až nařízení přijde, a omezení začnou platit, abychom turnaj nezrušili z naší vlastní vůle. Měli jsme tu ještě šampionáty různých divizí. Ty byly mezitím také zrušeny. Nechali jsme otevřené pouze Divizi IA, což byli Slovinci. Ti to taky už zavřeli. Nechceme však panikařit a něco vystřelovat, jdeme krok po kroku,“ dodal.

Pokud tedy nařízení budou natolik striktní, že se dají prohlásit za vyšší moc, organizátoři peníze můžou dostat zpátky. Proto René Fasel před časem oznámil 15. březen jako první termín, do kdy by mělo být jasno. Jako nejzazší možné datum stanovila Rada IIHF 15. duben. Po něm by se totiž muselo v případě konání turnaje začít masivně investovat do přestaveb 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud