Česká osmnáctka si na MS semifinále nezahraje. Švédsku podlehla 2:4

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Česká hokejová reprezentace do 18 let si na mistrovství světa semifinále nezahraje. Ve čtvrtfinále podlehla domácímu Švédsku 2:4. Češi prohrávali už v 22. minutě 0:3, poté ale začali náskok pořadatelské země stahovat. Po gólech Barinky a Mužíka se dostali na dostřel, ale vyrovnat se svěřencům trenéra Aloise Hadamczika nepodařilo. V poslední minutě naopak pečetil výhru Švédska střelou do prázdné branky Bjerselius.

Domácí: 09:55. Holtz, 10:19. Söderblom, 21:27. Grewe, 59:11. Bjerselius

Hosté: 33:33. Barinka, 43:46. Mužík

Domácí: Alnefelt (Wallstedt) – Brannstam, Björnfot (C), Lyckåsen, Broberg (A), Johansson, Hedström – Henriksson, Raymond, Holtz (A) – Bjerselius, Grewe, Holmström – Söderblom, Andersson, Nybeck – Lawner, M. Wahlgren, Sundsvik.

Hosté: Pařík (22. Bednář) – Kubíček (A), Kučeřík, Mlčák, Haš (A), A. Rutar, Volráb, Žůrek – Přikryl, Lang, Mužík (C) – Raška, Barinka, Myšák – Teplý, Toman, Peterek – Najman, Pšenička, Koffer – Rychlovský.

Sean MacFarlane (USA), Michael Tscherrig (SUI) – Jani Pesonen (FIN), Nikita Šalagin (RUS)

Další výsledky MS hokejistů do 18 let v Örnsköldsviku a Umee (Švédsko):

Čtvrtfinále:
Bělorusko - Rusko 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Branky: 17. Nikolajev, 20. Gricjuk, 24. Gušin, 25. Amirov, 39. Činachov, 57. Spiridonov.

USA - Finsko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 12., 25. a 40. J. Hughes, 7. Beniers, 53. Caufield, 53. Brink.

Kanada - Lotyšsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 28. a 60. Krebs, 14. Schneider - 51. Brants.

O udržení - 1. zápas:
Švýcarsko - Slovensko 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 22. a 59. Canova, 11. Schläpfer, 20. Stoffel - 3. Sojka.

Další program:

Sobota 27. dubna:
15:30 semifinále: USA - Rusko (Örnsköldsvik),
19:30 semifinále: Švédsko - Kanada (Örnsköldsvik), o udržení - 2. zápas: Slovensko - Švýcarsko (Umea).

Neděle 28. dubna:
15:30 o 3. místo (Örnsköldsvik), o udržení - případný 3. zápas: Švýcarsko - Slovensko (Umea),

19:30 finále (Örnsköldsvik).

0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.