Švýcaři přetlačili v české skupině Bělorusy, USA smetly Dány 9:0

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Česká skupina B už má na MS do 20 let v americkém Buffalu za sebou i třetí utkání, když Švýcaři ve středu večer zdolali Bělorusy 3:2 a připsali si důležitou výhru v boji o postup. Bělorusko naopak padlo už podruhé a zřejmě ho čeká boj o udržení. Ve skupině A už v noci zdolala Kanada výběr Finska a ve středu odpoledne si domácí USA poradily s Dánskem 9:0.

Skupina A:

Ve šlágru úvodního programu světového šampionátu zvítězili v noci na středu hokejisté Kanady nad Finskem 4:2, když rozhodli třemi góly už v první třetině zápasu.

Ve druhém duelu pak domácí výběr USA nastoupil proti Dánům a už po dvanácti minutách vedl o čtyři branky. Když přidal do přestávky ještě pátý zásah, bylo rozhodnuto a nakonec si Dánové připsali výprask 0:9.

Kanada - Finsko 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Katchouk (Thomas), 7. Steel (Raddysh, Kyrou), 13. Batherson (Gadjovich, Mete), 33. Raddysh (Katchouk) - 13. Heponiemi (Välimäki), 28. Jokiharju (Tolvanen, Koivula). Rozhodčí: Kulev (Rus.), Nikolic (Rak.) - Kilian (Nor.), Ondráček (ČR). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 9552.

USA - Dánsko 9:0 (5:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Jones (Peeke, Norris), 6. Bellows (Brown), 9. Mittelstadt (Hughes, M. Anderson), 12. Yamamoto (B. Tkachuk, Hughes), 19. Mittelstadt (Harper, Tufte), 25. Bellows z tr. střílení, 40. Harper (Fox), 53. Peeke (Jones), 54. Samberg (Perunovich, Norris). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Šír (ČR) - Šefčík (SR), Sysujev (Rus.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 7207.

Skupina B:

V české skupině B vstoupili do turnaje také Švýcaři s Bělorusy, jejichž souboj byl pro oba týmy důležitý s výhledem na postup ze skupiny. Vyrovnané utkání, v němž Bělorusové vedli 2:1, dokázal švýcarský celek otočit dvěma góly během tří minut a čtyř vteřin.

Švýcarsko - Bělorusko 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Müller, 49. Nussbaumer (Leuenberger), 52. Kurashev (Maillard, Miranda) - 19. Suško (Martyňjuk, Gabrus), 45. Bovbel (Litvinov, Suško). Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Thomson (USA) - McCrank (Kan.), Yletyinen (Švéd.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 5224.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.