Rus, který se vysmál simulantovi, neunesl prohru: slzy i urážka diváků! | iSport.cz
5. ledna 2019 • 16:20

Rus, který se vysmál simulantovi, neunesl prohru: slzy i urážka diváků!

Autor: roc
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Semifinálové střetnutí mezi Ruskem a výběrem USA na hokejovém šampionátu hráčů do 20 let vzbudilo velký rozruch. Kapitán sborné Klim Kostin neunesl závěrečný výsledek a po porážce 1:2 předvedl velké divadlo. Nejprve se rychle zbavil obdržené ceny za svůj individuální výkon, poté se slzami v očích urazil diváky v hledišti.



Ruští hokejisté neberou nic než vítězství. Přidat do sbírky další nejcennější kov chtěla i tamní dvacítka, na právě probíhajícím světovém šampionátu ale vypadla už v semifinále, když těsně nestačila na výběr Spojených států.

Porážka 1:2, která sbornou odsoudila k boji o třetí místo, zasáhla především jejího kapitána Klima Kostina. Devatenáctiletý útočník, jenž na turnaji zatím stihl posbírat pět bodů, byl po závěrečné siréně vyhlášen jedním ze tří nejlepších bruslařů ruského mužstva, namísto radosti však předvedl zbytečnou estrádu. Při cestě pro svoji cenu odhodil helmu a následně se zbavil i zmíněné odměny, kterou odvezl na střídačku.

Nesportovního chování si okamžitě všimli diváci a na hokejistu St. Louis začali pískat. A Kostinova reakce? Se slzami v očích poslal směrem k tribunám vulgární vzkaz „fuck you". Poté, co všichni jeho spoluhráči zamířili do kabin, zůstal na střídačce a několik minut oplakával vyřazení.

K celé situaci se následně vyjádřil na sociální síti Twitter. „Když jsem po naší porážce se Spojenými státy opustil led, viděl jsem video, jak jsem se choval. Chtěl bych se za to omluvit. Nejsem jiný, než kterýkoliv Američan nebo Kanaďan. Chci pouze vyhrávat pro mé spoluhráče, moji rodinu a zemi. Porážka bolela a byla těžká. Choval jsem se špatně," kál se.

„Omlouvám se všem americkým hráčům, fanouškům ve Vancouveru a všem hokejovým příznivcům, kteří zápas sledovali. Po zhlédnutí videa jsem uznal, že to není způsob, jakým bych se chtěl prezentovat. Prosím, přijměte moji omluvu,“ uzavřel.

Kostin na sebe upozornil už během duelu s Kanadou, když se dostal do křížku s Maximem Comtoisem, který již několikrát na turnaji simuloval. Lídra "javorových listů" tehdy přirovnal k fotbalové hvězdě Neymarovi.

Klim Kostin oplakával porážku s USA
Klim Kostin oplakával porážku s USA

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud