Objev juniorského MS Dostál: Vzorem je mi Price. Co říká na Haška? | iSport.cz
8. ledna 2019 • 04:50

Objev juniorského MS Dostál: Vzorem je mi Price. Co říká na Haška?

Autor: iSport.cz, adl
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl jednoznačně nejlepším českým hráčem. Na nedávno skončeném juniorském mistrovství světa byl český brankář Lukáš Dostál dokonce nejlepším v úspěšnosti zákroků. Jenže jeho skvělé výkony byly jen jedním z mála světlých okamžiků vystoupení týmu Václava Varadi na šampionátu. Dvacítka se už počtrnácté v řadě vrátila domů bez medaile. V uvolněném rozhovoru s reportérkou iSport TV Simonou Kubišovou mluvil Dostál o skvělé partě, ale prozradil také svůj brankářský vzor či největší hokejový sen.Česká dvacítka se ze šampionátu z Vancouveru vrátila v pondělí odpoledne. Po náročné cestě byl brankář Lukáš Dostál hodně unavený, přesto rozhovor zvládl na výbornou. Litoval brzkého vyřazení a nenaplnění týmového potenciálu, zároveň ho mrzí, že se už tým nikdy nesejde ve stejné podobě. „Byla tam spousta srandy, je to výborná parta. I po turnaji mi hodně běhalo hlavou, že se s plno klukama uvidím třeba až za iks let,“ přemítal hned.

Mistrovství se mu povedlo na jedničku, po návratu bude mít Dostál velkou příležitost připsat si první extraligový start za Kometu. Zatím chytal jen za juniorku a farmu v Třebíči, starty za áčko Komety počítal jen v Lize mistrů. „Uvidím, jak to tam všechno bude, až přijedu. Budu pracovat pořád stejně, jako jsem pracoval dosud. Bude záležet na trenérech, jak to vymyslí,“ uvedl teprve 18letý gólman.

Dostál zazářil na MS juniorů. Vzorem je mi Price, říká

V rozhovoru se vrátil i ke svým úplným začátkům. Poprvé na bruslích stál v pěti a půl letech, už půl roku potom stál mezi třemi tyčemi. „K hokeji mě přivedla máma, poprvé jsme šli spolu. Zkoušel jsem i další sporty, ale nějak mě to nebralo,“ prozradil Dostál. A co na to otec? „To je věrnej Komeťák, tak se k tomu pak přidal. Takhle v podstatě začala moje hokejová kariéra,“ doplnil rodák z Brna.

Jeho největším vzorem je Carey Price. „Sleduju ho už hodně dlouho,“ uvedl Dostál. A co Dominik Hašek? „Asi jedním slovem – úžasný. To, co předváděl v Naganu, bylo neskutečný. Měl cit pro hru, tímhle byl jedinečný gólman,“ dodal na adresu nejlepšího českého brankáře muž, který se narodil až více jak dva roky po zlatém olympijském zázraku.

Útočník Jakub Lauko utěšuje po prohraném čtvrtfinále proti USA znovu výborně chytajícího brankáře Lukáše Dostála
Útočník Jakub Lauko utěšuje po prohraném čtvrtfinále proti USA znovu výborně chytajícího brankáře Lukáše Dostála

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud