1. ledna 2021 • 06:40

Dvacítka jde na Kanadu! Favorit přehrál Finsko, co další čtvrtfinále?

Autor: ČTK, krm
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Kanadská hokejová dvacítka porazila v závěrečném utkání v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Edmontonu Finsko 4:1 a v nedělním čtvrtfinále (01:00 SEČ) budou hrát obhájci titulu z Ostravy s českými juniory. V posledním duelu v „béčku“ Spojené státy americkými vyhrály nad Švédskem 4:0 a z první pozice jdou na Slovensko. Švédové skončili třetí a budou hrát v severském derby s Finy. Poslední dvojici tvoří Rusové s Němci.

Kanaďané se ujali vedení ve čtvrté minutě po akci kapitána Dylena Cozense. Jeden ze šesti majitelů zlata z minulého šampionátu získal ve středním pásmu puk a v přečíslení dvou na jednoho zakončil individuálně střelou na vyrážečku gólmana Kariho Piiroinena.

V čase 26:54 zvýšil tečí střely Jakoba Pelletiera Dylan Holloway a ve 33. minutě upravil na 3:0 z dorážky po střele Bowena Byrama Peyton Krebs. Po pěti minutách třetí třetiny zkorigoval stav při Cozensově vyloučení Brad Lambert. Při power play Finů dovršil výsledek 77 sekund před koncem do prázdné branky Cozens a vylepšil si tak bilanci na turnaji na šest branek a 11 bodů ze čtyř utkání.

Švédové poté, co ve středu prohráli s Ruskem 3:4 v prodloužení a skončila jejich dlouhá sérii 54 vítězství v základních skupinách za sebou, znovu neuspěli a klesli až na třetí pozici. Američané se ujali vedení po 62 vteřinách, když z pravé strany z rohu překvapil gólmana Huga Alnefelta Drew Helleson.

Hned ve čtvrté minutě zvýšil povedenou střelou pod horní tyč z levé strany od mantinelu Trevor Zegras a po dvou minutách druhé části upravil na 3:0 z levého kruhu Ryan Johnson. Ve 24. minutě nejdříve neproměnil trestné střílení Viktor Söderström a za 21 sekund uzavřel skóre z otočky před brankou Arthur Kaliyev.

Kanada - Finsko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Cozens, 27. Pelletier (Schneider), 33. Krebs (Byram, Zary), 59. Cozens - 46. Lambert (Niemelä, Pärssinen). Rozhodčí: Campbell, Langin - Deschamps, O'Quinn (všichni Kan.). Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Švédsko - USA 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Helleson (Brink, Berard), 4. Zegras (Faber), 22. R. Johnson (Zegras, Turcotte), 24. Turcotte (Kaliyev, Zegras). Rozhodčí: Gouin, Stewart - Mahoney, Vanoosten (všichni Kan.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Bez diváků.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.