Pavel Ryšavý
21. srpna 2022 • 08:00

Jeden útok, Jiříček po covidu i věk. Proč Češi jedou z MS bez medaile

Vstoupit do diskuse
1
 • Video se připravuje ...

  „Proč? Vždyť to bylo tak blízko...“ Tohle jako kdyby říkal pohled kapitána Jana Myšáka. Po prohraném zápase o bronz se Švédy seděl kapitán české dvacítky na lavičce. Zklamaný. Tohle slovo tak pětkrát podtrhnout. Medaile byla nejblíže od roku 2005, ale nakonec zbyl jen prázdný pocit. Nabízíme hlavní důvody, proč národní tým skončil nakonec čtvrtý.

 • Jeden útok je málo

  Všichni bruslili, pracovali, splněno. Jenže abyste byli vyděšení, ze které formace přilétne gólové kousnutí? Právě, že vůbec. Hlavně se stačilo nachystat na Myšáka s Kulichem, pokrýt je a pak už jen nepáchat výrazné chyby. V české hře jste našli docela dost dobrého, prakticky vymizely pitomé a nic neřešící fauly. Nejde si stěžovat na trable s rychlostí, to je taky fajn. Jenže problém s koncovkou pořád trvá. Vypálit tvrdě, rychle, chystat si pozice ve slotu po nahrávce křížem, udělat před bránou melu a trefit se po třetí dorážce. Tohle národnímu týmu chybělo. V poslední fázi nebyl nebezpečný. Když si vybavíte víko Petra Hausera ze čtvrtfinále, takových momentů potřebuje úspěšný tým víc.

  Jan Myšák táhne dvacítku na MS: jak mluvil o kariéře v 16 a kam to dotáhne?
  Video se připravuje ...

 • Jiříček a covid

  Víte, jaký David Jiříček dovede být. Rád se nabízí na nahrávku, vyletí dopředu, obejde protihráče. Vyžívá se v tom, když ho může trefit. K takovému hokeji občas patří i chyby, jen je pozitivní věci ukamenují většinou. Na MS to ale nebyl on. Dominantní byl jen v prvním zápase proti Slovensku, jinak jako kdyby se i trochu rval se sebou. Má to logiku, v prosinci na dvacítkách si vážně zranil koleno, pak se ale nachystal na dospělé MS. Teď měl jet jako hlavní hvězda na turnaj do Kanady, jenže měl pozitivní test na covid, dorazil až těsně před startem akce. Objektivně, tohle vám formu opravdu nevyladí.

  David Jiříček v zápase o bronz proti ŠvédůmFoto ČTK / AP / JASON FRANSON

 • Wallstedt

  Další důvod českého smutku měří 191 centimetrů. Švédský brankář Jesper Wallstedt na turnaji zářil a je potřeba i vyjádřit respekt k soupeři, nejde jen řešit nedostatky v sestavě Radima Rulíka, tenhle chlapík si zaslouží vyzdvihnout. V zápase o bronz si vedl výborně. Nedal Česku nic zadarmo, na odraz od nohy Michala Guta neměl. Jinak co bylo v silách člověka z této planety, měl. Draftovala ho Minnesota, další sezonu začne za mořem na farmě. V 19 letech má za sebou dvě sezony, kdy ve švédské lize odchytal vždycky přes 20 zápasů. Zápas o bronz byl celkově vyrovnaný, ale on zkrátka čněl nad všemi aktéry.

  Hrdina zápasu o bronz Jesper WallstedtFoto Reuters/Perry Nelson-USA TODAY Sport

 • Věk a užší základna

  Na jednu stranu je dobře, že drtivá většina týmu si zahraje i na dalším MS na přelomu roku. Třeba celá obrana může suše přijet zas. O rok až dva starší hráči by se hodili. Hodně z nich ale dalo přednost práci v klubu, aby se rvali o místo pro nový ročník. Tomáš Suchánek v bráně patřil k nejlepším českým hráčům na turnaji, ale Nick Malík je v tuhle chvíli ve 20 letech dál. V defenzivě by byli určitě platní Michal Hrádek z Pardubic a Michael Krutil ze Sparty, tam zůstal i útočník Jakub Konečný. Střelec Pavel Novák teď navíc svádí ještě těžší boj s onkologickým onemocněním. Každý takový výrazný hráč národnímu v Kanadě zásadně chyběl.

  Tomáš Suchánek v zápas o bronz na MS do 20 letFoto Reuters/Perry Nelson-USA TODAY Sport

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Play off
Články odjinud


Články odjinud