7. ledna 2023 • 10:40

Stříbrná dvacítka je zpátky doma. Zbláznili jste národ, chválil Hadamczik

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Dojatý Vácha o Krejčím: Jako fighter Procházka. Vzal štít a kopí, jsem na něho pyšný
Brno - Zlín: Zbrojovka padá do druhé ligy, fans na trávníku skandují na majitele Bartoňka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stříbrný tým je zpátky doma! Čeští hokejisté do 20 let, kteří na mistrovství světa ukončili osmnáctileté čekání na medaili, v sobotu ráno přistáli v Praze. Domů se vrátil realizační tým i část hráčů, většina z úspěšného kádru ale zůstávala v zámoří, kde hraje v klubech. Tiskovou konferenci z letiště jsme sledovali živě.Před novináře v sobotu mimo jiné zasedli hlavní trenér Radim Rulík i svazový šéf Alois Hadamczik. Ten ocenil úspěch českého hokeje a děkoval hráčům za předvedené výkony.

„Je výborné, že jsme všichni viděli hokej, který měl vysokou úroveň. Nebyli jsme tým, který byl pod tlakem a vyhrával náhodou, vždy jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Děkuji, že jste zbláznili hokejový národ,“ chválil Hadamczik.

Žádné bujaré oslavy stříbrných medailí ale neprobíhaly, mezi hráči prý převládalo zklamání z porážky ve finále.

„Velká oslava nebyla. Určí to vždy poslední zápas, který se zkrátka nepodařilo dotáhnout. Všichni trenéři jsme k hráčům po finále promlouvali, ať jsou pyšní, co dokázali, protože se to nestává každý rok. Aby si to užili a nakoplo je to do další kariéry, ale přesto bylo vidět, že zklamání je v danou chvíli velké,“ popsal náladu v týmu kouč Rulík.

Alois Hadamczik gratuloval českým juniorům
Alois Hadamczik gratuloval českým juniorům

Vstoupit do diskuse
4

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Čtvrtfinále Česko - USA Výsledky Tabulky skupin Pavouk play off Soupiska Stadiony Rozhodčí Hokej dnes v TV Sestřihy MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 se konalo od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehrála i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve kterém podlehla výběru USA 0:3.

Hokej dnes * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play-off
Články odjinud


Články odjinud