Mladíci s Ruskem vedli, ale na MS do 18 let prohráli nakonec i druhý zápas

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Čeští hokejisté neuspěli na mistrovství světa hráčů do 18 let po úvodní porážce se Slovenskem ani ve druhém utkání, když v základní skupině B v Čeljabinsku podlehli Rusku 2:3. Domácí sborná naopak po úvodní vysoké výhře 7:1 nad Francií zůstala stoprocentní.

Svěřenci trenéra Davida Bruka sice vedli od 18. minuty po přesilovkové trefě Jakuba Lauka, ale Rusové otočili stav na 1:3 a výsledek už jen zkorigoval 110 sekund před koncem v další početní výhodě Vojtěch Střondala.

Po úvodním duelu doplnili soupisku českého týmu obránce Martin Haš a útočník Jaromír Pytlík, kteří se hned zařadili do sestavy. Před sedmi a půl tisíci diváků si Brukův tým dlouho vedl výborně. Poté, co Dostál vychytal hned zkraje Michajlova a Jeník si odpykal celý trest, zvedli Češi hlavu. Nevyužili sice rovněž první přesilovku, ale v druhé už skóroval z dorážky Lauko.

Série početních výhod v průběhu druhé třetiny dlouho změnu skóre nepřinášela, jenže pak dostal na kruhu ideálně nabito Morozov a vyrovnal na 1:1. Čeští mladíci mohli okamžitě odpovědět při další přesilovce, jenže neuspěli.

Ve třetí třetině český tým ještě přečkal oslabení při trestu Zábranského, tlak sborné pak ale v 50. minutě korunoval vedoucím gólem Podkolzin. Za tři minuty najel mezi kruhy do koncovky Dorofejev, a ačkoli měl před sebou dva české obránce, zvýšil na 3:1.

Češi se nevzdali, vynutili si tři přesilovky a při hře bez brankáře v šesti proti čtyřem vykřesal naději Střondala. Sborná pak ale těsný náskok udržela.

ČR - Rusko 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
18. Lauko (Pekař, Kvasnica), 59. Střondala (Gajarský, Jeník) - 36. Morozov (Žuravljov, Žabrejev), 50. Podkolzin (Michajlov, Spiridonov), 53. Dorofejev (Zamula). Rozhodčí: Hoppe (Něm.), Alarie - Chaput (oba Kan.), Pardatscher (It.). Vyloučení: 5:8, navíc Morozov (Rus.) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7498.
Sestava ČR: Dostál - Zábranský, Dajčar, Klejna, Malík, Doktor, Adámek, Haš - Pekař, Blümel, Lauko - Gajarský, Kvasnica, Jeník - Teplý, Střondala, Plášek - Pytlík, Kropáček, Čajka - Sklenář. Trenéři: Bruk, T. Martinec a Studnička.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.