FOTO z oslav: Švédy pochválil král, Švýcaři se mačkali na letišti | iSport.cz
20. května 2013 • 17:37

FOTO z oslav: Švédy pochválil král, Švýcaři se mačkali na letišti

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Švédska, kteří v neděli na domácí půdě získali historicky devátý titul mistrů světa, se dnes dočkali přijetí od krále Carla XVI. Gustafa. Slavnostnímu ceremoniálu ve Stockholmském paláci byli přítomni rovněž princezna Victoria s manželem princem Danielem a svým bratrem Carlem Philipem.Švédové se stali po 27 letech prvním týmem, jenž vyhrál šampionát z pozice pořadatele. "Bylo to heroické vítězství," ocenil král reprezentanty země, jíž vládne už od září roku 1973. Nejlepší přehled o vítězném tažení "Tre kronor" za zlatem měl však princ Daniel, který byl osobně hned na několika zápasech.

Po menší ceremonii vyrazili hráči autobusem na náměstí do centra metropole, kde se o radost podělili s fanoušky. Kouči Päru Martsovi s vítěznou medailí na krku a jeho svěřencům, kteří měli na hlavách zlaté helmy, jež si nasadili už na střídačce v posledních vteřinách nedělního finále se Švýcary (5:1), jich přišly zatleskat desetitisíce.

"Všichni jsme si navzájem věřili, byla tu neuvěřitelně skvělá parta," ocenil Marts své ovečky. "Dokázali jsme to všichni společně a to také bylo naše krédo v průběhu celého turnaje," doplnil ho kapitán Staffan Kronwall, i když znovu připomněl, že zásadním pro pozdější vítězství byl příjezd dvojčat Henrika a Daniela Sedinových ze zámoří.

Slavilo se i jinde. I když vítězné tažení skončilo pro Švýcarsko ve finále, na letišti v Curychu i tak vítaly stříbrný tým zástupy fanoušků, kterými se hráči jen těžko prodírali.

Švédští hokejisté jsou u fanoušků za hrdiny
Švédští hokejisté jsou u fanoušků za hrdiny

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud