FOTO z oslav: Švédy pochválil král, Švýcaři se mačkali na letišti | iSport.cz
20. května 2013 • 17:37

FOTO z oslav: Švédy pochválil král, Švýcaři se mačkali na letišti

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Baroš v Liverpoolu? Měl to těžké, nebyl hlavní postavou, soudí britský novinář
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Švédska, kteří v neděli na domácí půdě získali historicky devátý titul mistrů světa, se dnes dočkali přijetí od krále Carla XVI. Gustafa. Slavnostnímu ceremoniálu ve Stockholmském paláci byli přítomni rovněž princezna Victoria s manželem princem Danielem a svým bratrem Carlem Philipem.Švédové se stali po 27 letech prvním týmem, jenž vyhrál šampionát z pozice pořadatele. "Bylo to heroické vítězství," ocenil král reprezentanty země, jíž vládne už od září roku 1973. Nejlepší přehled o vítězném tažení "Tre kronor" za zlatem měl však princ Daniel, který byl osobně hned na několika zápasech.

Po menší ceremonii vyrazili hráči autobusem na náměstí do centra metropole, kde se o radost podělili s fanoušky. Kouči Päru Martsovi s vítěznou medailí na krku a jeho svěřencům, kteří měli na hlavách zlaté helmy, jež si nasadili už na střídačce v posledních vteřinách nedělního finále se Švýcary (5:1), jich přišly zatleskat desetitisíce.

"Všichni jsme si navzájem věřili, byla tu neuvěřitelně skvělá parta," ocenil Marts své ovečky. "Dokázali jsme to všichni společně a to také bylo naše krédo v průběhu celého turnaje," doplnil ho kapitán Staffan Kronwall, i když znovu připomněl, že zásadním pro pozdější vítězství byl příjezd dvojčat Henrika a Daniela Sedinových ze zámoří.

Slavilo se i jinde. I když vítězné tažení skončilo pro Švýcarsko ve finále, na letišti v Curychu i tak vítaly stříbrný tým zástupy fanoušků, kterými se hráči jen těžko prodírali.

Švédští hokejisté jsou u fanoušků za hrdiny
Švédští hokejisté jsou u fanoušků za hrdiny

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud