Matěj Hejda
2. května 2016 • 16:46

Hvězda Montrealu o Plekancovi: Vůbec mě nepřekvapuje, že je Pleky kapitán

Autor: ,
TOP VIDEA
Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V posledních letech velkou část sezon odehrál na pravém křídle po jeho boku. Kanadský raubíř Brendan Gallagher se s českým kapitánem Tomášem Plekancem z Montrealu dobře zná. V úterý v podvečer poprvé ve své kariéře však nastoupí proti dlouholetému útočníkovi Canadiens v poslední přípravě před mistrovství světa v O2 areně. V Montrealu jste s ním odehrál několik sezon, jaké to bude nastoupit proti němu?
"Není to sranda ho nemít v týmu. Už jsme trochu mluvili o utkání a o tom jaké to zítra bude. Doufám, že vyhrajeme. Jinak bych ty jeho štiplavé narážky musel poslouchat celý příští rok."

Plekanec je známý, že v kabině Canadiens si moc slovo nebere a je spíše tichým lídrem týmu. Jste překvapený, že se stal kapitánem české reprezentace?
"Vůbec ne. On na ledě vede ostatní vždy svým příkladem. Je to lídr. Když jsem poprvé přišel do Montrealu, tak Pleky nám mladým šel vždycky příkladem. První v aréně a makal. Nikdy nic nepodcení. To že teď dostal „C“, pro mě není vůbec překvapení."

Jste poprvé v Evropě, jak si to zatím užíváte?
"Zatím je to super. Byli jsme se projít po městě, je to tu moc pěkné. Nikdy v životě jsem tu nebyl. Úplně jiná kultura a to se mi líbí."

720p 480p 360p 240p
Gallagher: Doufám, že zítra vyhrajem. Jinak bych Plekyho musel poslouchat celý rok

Co říkáte na Prahu?
"Miluju to tady. Pleky o ni mluví celý rok, je super sem přijet a vidět to celé v reálu."

Tradičně máte hodně mladý tým. Do Evropy jste přiletěli před pár dny, jak zatím vypadá atmosféra v kabině?
"Prvních pár dní se všichni seznamujeme. Zatím nám to klape. Jsme pořád spolu, několikrát jsme zašli do města. Opravdu se nebojím, že bychom nevytvořili dobrou partu. Doufám, že zítra to utkání zvládneme. Je tady hrozně moc kvalitních hráčů. Jsem nadšený, že jsem se do týmu dostal a budu bojovat o zlato."

V kanadské kabině jste se také potkal s Bradem Marchandem, který hraje za rivaly z Bostonu. S ním v sezoně svedete desítky střetů. Jaké to je být s ním teď v jednom týmu?
"Zvláštní. Hned na začátku jsme si podali ruce. Jsme jeden tým, rivalita z NHL jde stranou. Dokonce je to jeden z hráčů, se kterým si nejvíce rozumím od chvíle, co jsem tady. On má hodně podobný styl hry jako já. Je platný pro každý tým, důležité mít takového hráče ve svém středu, rozhodně lepší než hrát proti němu."

720p 480p 360p 240p
Marchand o spoluhráči Pastrňákovi: Je to skvělý kluk i hráč

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze