Kanada přišla o klíčového beka, zranil se při zápasení na pokoji
Hokejisté Kanady se musí ve zbývajících utkáních na mistrovství světa obejít bez zraněného Tysona Barrieho. Obránce Colorada si podle kanadských médií přivodil v hotelovém pokoji tržnou ránu na noze při zápasení se spoluhráčem a turnaj pro něj skončil. Hrát už nebude především z preventivních důvodů.
Pro výběr kolébky hokeje jde o velkou ztrátu, neboť Barrie stihl za dosavadní tři utkání Kanady nasbírat stejně jako ofenzivní hvězdy Nathan MacKinnon a Jeff Skinner sedm kanadských bodů. Vstřelil dva góly, na dalších pět nahrál a je nejproduktivnějším bekem turnaje.
Přestože na turnaji už se pětadvacetiletý Barrie nepředstaví, zranění by nemělo být natolik vážně, aby ohrožovalo jeho přípravu na příští sezonu NHL. Mužstvu navíc už brzy bude k dispozici Colton Parayko, který přiletěl po vypadnutí St.Louis z bitev ze Stanley Cupu.
Na soupisku tak dnes vedení kanadského týmu zařadilo obránce Coltona Parayka ze St. Louis, který se připojil k týmu po vyřazení Blues ve 2. kole play off NHL, a Chrise Leeho z Magnitogorsku. Nejproduktivnější obránce KHL byl s kanadským týmem už od začátku přípravy v Evropě.