Lepší prohrát teď, než později, hodil za hlavu prohru se Švýcary kouč Kanady

Autor: tej
0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Po překvapení, které na mistrovství světa připravili hokejisté Francie porážkou Finska, dokázali svou výhrou zaskočit soupeře i Švýcaři. Ti ve třetí třetině zápasu s Kanadou zvládli srovnat dvoubrankové manko a v prodloužení díky gólu Herzoga vyhráli. „Jdeme dál, to je celé,“ řekl po utkání kanadský trenér John Copper.

Kanada na letošním šampionátu přišla o první body. V pro ni celkem jednoduché skupině narazila na nečekaného soupeře – Švýcarsko. Přestože po první třetině vedla díky gólům O’Reillyho a Marnera 2:0, ze zápasu nakonec odcházela jen se ziskem jednoho bodu. Švýcaři totiž dokázali během třetí třetiny srovnat a v prodloužení vyhráli. „Tahle situace, kterou procházíme – jsem rád, že tím procházíme teď a ne až ve vyřazovací části,“ měl po utkání jasno kanadský kouč a dodal: „Jdeme dál, to je celé.“

Svého soupeře za nasazení pochválil, z prohry si těžkou hlavu nedělá. „Švýcaři bojovali opravdu tvrdě. Když hrají takhle dobře, tak na to jednou narazíte. Zasloužili si vyhrát,“ řekl v rozhovoru pro CBC Sports.

Kanaďany zaskočila zejména vyrovnávací branka na 2:2. Poskakující kotouč překvapil brankáře Picarda, těsně před ním totiž kvůli odrazu změnil směr a brankáře přeskočil. „Vybojovali první gól a já jsem jim špatným odrazem daroval vyrovnání na 2:2. Tlačili jsme je hodně, ale prostě jsme nemohli dát gól,“ štvalo brankáře.

Picarda se ovšem zastal střelec druhého kanadského gólu Mitchell Marner, který celou situaci dobře viděl. „Viděl jsem, jak k němu ten puk skáče a začal skákat za něj. Když se to hráči stane, tak je naštvaný, ale nic s tím dělat nemůže,“ zastal se.

Hokejisté Kanady jsou se třinácti body v tabulce na prvním místě, ve skupinové části narazí ještě na Norsko a Finsko.

Hosté: 46:37. Herzog, 49:44. Praplan, 63:40. Herzog

Domácí: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Matheson, Lee, Morrissey – MacKinnon, Scheifele, R. O'Reilly – Simmonds, Giroux (C), Killorn – Duchene (A), Couturier, Skinner – Konecny, Marner, Point.

Hosté: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein (A), Haas – Ambühl (A), Suter, Brunner – Bodenmann, Suri, Herzog – Richard.

Odins (LAT), Salonen (FIN) – Leermakers (NED), Sormunen (FIN)