Gólman Greiss, který lajkoval Hitlera, už ví, jak s ním bude naloženo | iSport.cz
16. května 2017 • 13:40

Gólman Greiss, který lajkoval Hitlera, už ví, jak s ním bude naloženo

Autor: mir
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Teplice: Fatální Marečkova hrubka! Namazal Musovi, ten se nemýlil, 3:0
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německému brankáři Thomasi Greissovi se dostalo zastání v německém národním týmu ve skandálu, po němž zpozornělo celé Německo. Gólman reprezentace a NY Islanders na síti Instagram „lajkoval“ přirovnání americké prezidentské kandidátky Hillary Clintonové k Adolfu Hitlerovi, kde je vedle fotky nacistického vůdce popisek: „Nezatčen, neodsouzen, stejně nevinný jako Hillary.“Na to konto šéf Německého olympijského výboru Alfons Hörmann přísně zareagoval slovy, že nikdo, kdo takto mluví či jedná, nemůže být členem národního výběru pod pěti kruhy.

„Politický extremismus nemá se sportem nic společného a v našem olympijském týmu má nulovou toleranci,“ reagoval Hörrmann na post 31letého Greisse. I kdyby však známý brankář utržil stopku pro únorové Hry v Koreji, šlo by o symbolický trest – jak známo, hráči NHL mají pro turnaj v Pchjongčchangu stop.

Navíc v ústředí německé hokejové reprezentace v Kolíně nad Rýnem se rozhodli Greisse podržet a nebudou proti němu vést jakékoli sankce. Tedy kromě interního pohovoru.

„Thomas Greiss není pravicový extrémista ani populista. Samozřejmě vnímáme velmi tenkou hranici mezi nevkusem a nepřijatelnými záležitostmi, přičemž je jasné, že Hitler je věc nepřijatelná. Promluvíme si o tom s ním. Na druhou stranu, je demokracie, hráči mají právo vyjádřit svůj názor. Greiss zůstane v týmu a nebude diskvalifikován,“ prohlásil Marc Hindelang, viceprezident německého hokejového svazu.

Vše o MS v hokeji 2017 najdete zde: 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud