11. května 2018 • 22:45

USA - Jižní Korea 13:1. Amerika byla nemilosrdná, nováček obdržel na MS již 42 gólů

Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku

SOUHRN | Americký obr dal pojmu vraždění neviňátek v Dánsku zcela jiný rozsah. Hokejisté Spojených států zvítězili i v pátem utkání mistrovství světa. Jihokorejský výběr rozcupoval poměrem 13:1. Asijský tým přitom utkání začal skvěle, když v 6. minutě otevřel skóre utkání. Gigant z USA si toto překvapení však nenechal dlouho líbit a za chvíli rozjel vlastní kanonádu, kvůli které má Korea nyní na turnaji děsivou bilanci 3:42! Debakl nováčka řídili hned čtyři dvougóloví střelci.

Fantastický start na šampionátu prožil teprve dvacetiletý obránce Charlie McAvoy, jenž posílil zámořský výběr po vyřazení Bostonu z play off NHL. Spoluhráč českých hvězd Davida Pastrňáka a Davida Krejčího si připsal pět bodů za dva góly a tři nahrávky. Zcela totožně si vedl i kapitán Američanů Patrick Kane.

Američané zasypali branku Korejců, kteří dosud v Herningu nebodovali, celkem 57 střelami. Byl to však jejich soupeř, kdo slavil jako první, protože v šesté minutě využil přesilovku An Čin-hi a zaznamenal do Darlingovy sítě celkem třetí gól týmu při debutu Korejců mezi elitou MS. V polovině deváté minuty vyrovnal Lee a pak už byli američtí hráči nezastavitelní.

Na přelomu 13. a 14. minuty využili během 33 vteřin shodně přesilovku pět na tři Kane a po něm McAvoy, který stihl ještě do přestávky dát i druhou trefu.

V úvodu druhé třetiny sice dostal za faul vysokou holí dva menší tresty Milano, ale Ryan i přes hru v oslabení zvýšil na 5:1. Krátce po skončení Milanova trestu přidal další gól Coleman, čímž skončilo účinkování Daltona v korejské brance. Nahradil ho Pak Song-če.

Ani tomu se ale nevedlo o moc lépe. Již po 95 sekundách ho poprvé prostřelil Kane při početní výhodě. Ještě do druhé přestávky si pak Amneričané znovu zahráli v pěti proti třem a Atkinson navýšil vedení favorita už na 8:1.

Američané byli při chuti i v závěrečném dějství, kdy se prosadili Thompson, podruhé v zápase Atkinson, Pionk, druhým gólem v utkání Ryan a vše dovršil v samém závěru Milano.

Jižní Korea

Domácí: 08:35. Lee, 12:56. P. Kane, 13:29. McAvoy, 19:17. McAvoy, 23:42. D. Ryan, 27:06. Coleman, 28:41. P. Kane, 32:18. Atkinson, 45:06. T. Thompson, 46:12. Atkinson, 49:10. Pionk, 51:40. D. Ryan, 58:50. Milano

Hosté: 05:23. Jin-Hui Ahn

Domácí: Darling (Ch. Lindgren) – Martinez, McAvoy, Butcher, C. Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – Atkinson, White, P. Kane (C) – Lee, D. Larkin (A), J. Gaudreau – Kreider, D. Ryan, DeBrincat – Milano, Coleman, T. Thompson – Gibbons.

Hosté: Dalton (28. Song-če Pak) – Ton-ko I, Won-čon Kim, Hjon-ho O, Regan, Plante (A), Jong-čon Seo – Sang-uk Kim (A), Ki-song Kim, Č-h. Lee – Swift, Jin-Hui Ahn, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Pak (C), Sang-hun Šin – Won-čong Kim, Čin-kjo Pak, Hjun-čol Song.

Sjoqvist (SWE), Wehrli (SWI) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H