MS v hokeji 2019 | Nominace na MS: z NHL dorazí Palát a Frolík, ve hře i Simon | iSport.cz
23. dubna 2019 • 17:04

Přírůstky z NHL pro MS: Palát a Frolík stihnou Brno, ve hře je i Simon

TOP VIDEA
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobré zprávy zpoza oceánu, hokejový národní tým by se měl brzy rozrůst o hráče NHL. Generální manažer reprezentace Petr Nedvěd se v posledních hodinách domluvil na příletu útočníků Ondřeje Paláta (Tampa Bay) a Michaela Frolíka (Calgary), o šampionát v Bratislavě (10 . – 26. května) má zabojovat i Dominik Simon z Pittsburghu.Čerstvé novinky potvrdil webu iSport.cz přímo Nedvěd, který se v těchto dnech vrací z USA, kde přímo i po telefonu ladil detaily ohledně akvizic z elitní světové ligy.

„S Ondrou Palátem a Michaelem Frolíkem jsme domluveni, že by se měli předvést už na turnaji v Brně,“ informoval Nedvěd o nástupu legionářů na finální test před MS na Slovensku, jímž jsou Carlson Hockey Games od 2. do 5. května v DRFG aréně.

Oba dva hráči by měli mít jízdenku na vlak do Bratislavy jistou, třetí do party Dominik Simon by měl svoji připravenost trenéru Miloši Říhovi ještě potvrdit. Není vyloučené, že Simon stihne už sobotní přípravný střet proti Slovensku v Nitře. Záleží, zda v Pittsburghu stihne vyřídit vše potřebné s ukončením sezony v táboře Penguins. Pokud Simon cestu do Nitry stihne, půjde na věc prakticky z letadla.

Česká reprezentace s napětím vyhlíží noční sedmý duel Stanley Cupu mezi Bostonem a Torontem (01:00), v případě porážky Bruins by měly být k mání hvězdy David Pastrňák a David Krejčí, kteří už dříve manažeru Petru Nedvědovi přislíbili účast. Otázkou samozřejmě je - v případě, že by Boston vypadl -, v jakém budou zdravotním stavu.

Velký zájem má vedení národního mužstva rovněž o útočníka Tomáše Hertla (San Jose), kterého taktéž v noci na středu (04:00) čeká rozsudková partie s Vegas. Na radaru reprezentace zůstává i gólman Caroliny Petr Mrázek, kterého sedmá bitva proti Washingtonu čeká ze středy na čtvrtek.

Jak by mohla vypadat česká nominace na MS? Čtěte zde »

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Aktuální zápasy
Články odjinud