MS v hokeji 2019 | Hudáčkův výrok o Slovácích spustil bouři. Chtěl jsem být vtipný, kaje se | iSport.cz
Květoslav Šimek
20. května 2019 • 10:46

Hudáčkův výrok o Slovácích spustil bouři. Chtěl jsem být vtipný, kaje se

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nešťastné vyjádření slovenského útočníka Libora Hudáčka po rutinním vítězství nad Velkou Británií (7:1) vyvolalo v dějišti mistrovství světa poprask. Hudáček mluvil o tom, že i přes hladké vítězství neplnili hráči pokyny trenéra Craiga Ramsayho. „Jsme Evropani, Slováci. Hráli jsme to, co jsme chtěli my. Vypadalo to jinak, než si představoval trenér, ale aspoň jsme potěšili fanoušky,“ citoval Hudáčka slovenský server sme.sk. Na Slovensku to vyvolalo bouři. Do útočníka, který v extralize hraje za Liberec, se nekompromisně pustil i expert a bývalý hráč Boris Valábik. „U mě by dohrál!“Hudáček se dodatečně omlouval. V oficiálním vyjádření pro Slovenský hokejový svaz reagoval, že se špatně vyjádřil. „Určitě jsem tím nechtěl naznačit, že odmítáme hrát systém, který trenérský tým pod vedením Ramsayho zavedl, nebo že si děláme na ledě, co se nám zachce,“ snažil se vysvětlit Hudáček.

Připouští, že nezvolil zrovna ideální slova. „Chtěl jsem jen vtipně poznamenat na účet slovenských hokejistů, že při určitém vedení v zápase se začneme bavit a nedodržovat pokyny trenéra. Je pak samozřejmé, že s naší hrou není spokojený a vypadá to jinak, než si představuje. Spokojení s předvedenou hrou jsme nebyli ani my. I když jsme oko diváka potěšili dobrým výsledkem, v budoucnosti, a hlavně proti těžším soupeřům, se nám to může vymstít. Proto si musíme dávat pozor na odklánění se od systému, který musíme hrát.“

Vedení slovenského týmu nebylo z Hudáčkova výroku, ani následných reakcí, pochopitelně nadšené. Slováci na domácím mistrovství světa v koncovkách ztratili dobře rozehrané zápasy s Finskem (2:4), Kanadou (5:6) a hlavně s Německem (2:3). Znovu se nedostali do bojů o medaile. Čtvrtfinále jim kvůli zbytečným ztrátám v posledních vteřinách uteklo, přestože předváděli velmi dobrý hokej.

„Mrzí nás nedorozumění, které v mediálním prostoru vzniklo, ale jsme rádi, že Libor (Hudáček) celou situaci vysvětlil a tím se můžeme soustředit na poslední zápas šampionátu proti Dánsku,“ doplnil mediální manažer reprezentace Peter Jánošík. „Chceme diváky potěšit dobrou hrou a skvělým výsledkem na závěr.“

Proti Dánsku hraje Slovensko v úterý od 16.15 hodin. A motivaci má i přes konec šancí na postup do čtvrtfinále stále velkou. Hraje se totiž o body do žebříčku Mezinárodní federace IIHF, které budou rozhodovat o rozlosování a případné pořádání olympijské kvalifikace na Zimní olympijské hry v Pekingu 2022.

Dvojrozhovor: Je to čest nosit jeho číslo na dresu, říká Gudas o tátovi

DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?

 

Slovenský brankář Denis Godla si zachytal na šampionátu poprvé proti Itálii
Slovenský brankář Denis Godla si zachytal na šampionátu poprvé proti Itálii

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud