MS v hokeji 2021 | Stadiony a dějiště: Šampionát hostí Riga | iSport.cz
3. února 2021 • 12:14

Kde proběhne MS v hokeji 2021? Prohlédněte si dějiště MS v Rize

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kozlových 14 měsíců v Baníku: Pifka na redaktora Sportu a nemohoucnost útočníků
Limberského polil Beauguel. Budu vypadat jako blbec, smál se jubilant
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kongres IIHF přidělil pořadatelství Bělorusku a Lotyšsku na zasedání v Kolíně nad Rýnem během MS v hokeji 2017. Bělorusku však z bezpečnostních důvodů bylo pořadatelství čtyři měsíce před šampionátem odebráno. MS v hokeji 2021 tak bude hostit pouze Riga, konkrétně pak Arena Riga a Sportovní olympijské centrum. Šampionát proběhne od 21. května do 6. června 2021.Program MS v hokeji 2021 >>

Hokejisté se na světovém šampionátu potkají po roční pauze, která byla způsobena koronavirovou pandemií, kvůli které bylo zrušeno MS 2020 ve Švýcarsku. Titul obhajují Finové, kteří si odvezli zlaté medaile z MS 2019 v Bratislavě a Košicích. Hokejové mistrovství by mělo vyvrcholit 6. června.

Dějiště a stadiony

Riga má s pořádáním hokejového šampionátu zkušenosti z roku 2006. Češi na tehdejší šampionát mají hezké vzpomínky, po pomalejším rozjezdu došli až do finále, kde podlehli Švédsku 0:4.

Riga

V Rize žije přibližně 700 tisíc obyvatel. Historické centrum lotyšského hlavního města je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Z významnějších sportovních akcí proběhlo v Areně Riga kromě MS v hokeji i ME v basketbalu žen 2019 nebo MS ve florbalu 2016.

Arena Riga
Kapacita haly je pro hokejové zápasy snížena na 10 300 diváků. Při koncertech jich ale Arena Riga pojme až 14 500. Domácí zápasy KHL zde hrají hráči Dinamo Riga, jejichž branku hájí Alexander Salák.

 

Olympijské sportovní centrum
Olympijský komplex známý také pod názvem „Electrum“ byl otevřen v roce 2005 a slouží především halovým sportům a jako tréninkové zázemí pro lotyšské sportovce. V roce 2016 se tu konalo MS ve florbale. Domácí zápasy zde hrají především basketbalové kluby z hlavního města Lotyšska. Pro účely konání MS v hokeji 2021 bude hala upravena s kapacitou 6 000 diváků.

Základní skupiny MS v hokeji 2021

Skupina A (Olympijské sportovní centrum): Rusko, Švédsko, ČR, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Bělorusko, Velká Británie.

Skupina B (Arena Riga): Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie, Kazachstán.

Covid-19 a MS v hokeji 2021

Všichni účastníci turnaje budou ubytováni na společnému hotelu. Všechna zařízení potřebná k uspořádání turnaje jsou od sebe vzdálena max. 150 metrů. Proto po vzoru ostatních sportovních akcí, vznikne v Rize tzv. „bublina“, ve které se vzhledem k stávajícím opatřením nepočítá ani s účastí diváků na zápasech hokejového šampionátu.

Vstupenky na MS v hokeji 2021

Předprodej vstupenek zahájen nebyl. Vzhledem k platným opatřením je pravděpodobné, že MS v hokeji 2021 proběhne bez diváků.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021 - Riga, Lotyšsko

Mistrovství světa v hokeji se v roce 2021 bude konat od 21. května do 6. června v Rize. Bělorusku pořadatelství IIHF odebrala oficiálně kvůli problémům s bezpečností. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A, ve které se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Zápasy skupiny A proběhnout v upraveném Olympijském sportovním centru s kapacitou 6 000 diváků. Skupinu B hostí Arena Riga, ve které se odehrají i boje o medaile.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud