Co ukázali Češi: Kovář se rozhicoval, jednoruký Vrána i chybějící finále

Autor: pab
2
  • Video se připravuje ...

Byl to pořádný nervák, ale pro české hokejisty se šťastným koncem! Mužstvo trenéra Filipa Pešána nasázelo čtyři góly ve třetí třetině a vítězstvím 4:2 nad Švédskem si výrazně vylepšilo pozici ve skupině. Vítězný gól vstřelil Lukáš Klok, triumf do prázdné brány pečetil Jakub Flek. Kteří hráči zaslouží pochvalu? A kdo by naopak ještě mohl přidat?

• PLUS: Jan Kovář

Rozhicovaná Kovárna

Trápil se, ale rozhicoval se v pravou chvíli. Jeho obrovskou šanci ve třetí části vyrazil neuvěřitelným zásahem hokejkou Pudas, po skvostné přesilovkové kombinaci udeřil znovu na 2:2. Vyhrál buly před vítězným gólem.

Jan Kovář ještě v obrovské šanci neuspěl, Jonathan Pudas mu puk neskutečně vytáhl z brankové čáryFoto ČTK / Šimánek Vít

• PLUS: Jakub Vrána

Start jednou rukou

Do utkání šel s bolavým ramenem a začínal jako třináctý útočník. Střídal formace, putoval sestavou, ale hýřil pohybem. Jeho gól odstartoval český nástup. Jestli tohle dokáže s jednou rukou, co teprve oběma.

Čeští hokejisté se radují z první branky Jakuba VrányFoto ČTK / Šimánek Vít

• PLUS: Lukáš Klok

Tik, klok a gól

Mohl být rád, že za ostrý faul nedostal víc. Ale pevný a neústupný v defenzivě, po vyhraném buly Jana Kováře zkrotil skákající puk a vypálil. Rozhodující trefa padla se štěstím, ale palec nahoru si zaslouží.

Lukáš Klok se před českou brankou stará o Maxe FribergaFoto ČTK / Šimánek Vít

• MINUS: Libor Šulák

Mám jít, nebo zůstat

První gól byl jeho, chyba ve středním pásmu Švédy nastartovala. Zůstal viset na mantinelu a z přečíslení soupeř skóroval. Někdy zbytečně vyblázněný, jako by nevěděl: Šulák stay, or Šulák go? Ale vyloučen byl přísně.

Český obránce Libor Šulák se snaží prosadit v útočném pásmuFoto ČTK / Šimánek Vít

• MINUS: Jiří Sekáč

Chybějící finále

Kdyby proměnil první velkou šanci zápasu, mohl se zápas odvíjet trochu jinak. Tlačil se do útoku, před branku, ale finále chybělo. I při další velké šanci ve druhé třetině, aspoň v zakončení. Ne tak před rozhodující trefou, kdy nabil Kovářovi.

Češi na začátku třetí třetiny rychle využili dvě přesilovky, o vyrovnání se postaral Jan KovářFoto ČTK / Šimánek Vít

2

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.