MS v hokeji 2022 bude hostit Finsko. Finále uvidí nová hala v Tampere | iSport.cz
23. června 2020 • 12:00

Kde bude MS v hokeji 2022? Šampionát se po devíti letech vrací do Finska

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finsko bylo jediným kandidátem na pořadatele šampionátu. Kongres IIHF tak symbolicky přidělil Helsinkám a Tampere pořadatelství na zasedání v Kolíně nad Rýnem během MS v hokeji 2017. Šampionát by měl začít 6. května. Finále pak uvidí nová UROS LIVE Arena 22. května.Je to už téměř deset let, co čeští hokejisté získali na světovém šampionátu medaili. Naposledy v roce 2012, kdy po boji s domácím Finskem získali v Helsinkách bronz. Nyní kromě legendární Hartwall Areny bude šampionát hostit i Tampere, kde vyroste zbrusu nová UROS LIVE Arena pro 13 500 diváků.

Dějiště a stadiony

Helsinky

V hlavním městě Finska žije zhruba 650 tisíc obyvatel. V roce 1952 tu proběhly letní olympijské hry, které se díky manželům Zátopkovým navždy zapsaly do historie českého sportu.

Hartwall Arena
Hala, která pojme až 13 349 diváků, bude hostit MS v hokeji už popáté. Kromě hokejového šampionátu se Hartwall Areně odehrály i zápasy NHL. V roce 2017 se tu pak konalo ME v basketbale a MS v krasobruslení.

Tampere

Třetí největší město Finska bude hostit finále MS poprvé v historii. V novém tisíciletí Tampere z větších sportovních akcí pořádalo Evropský olympijský festival mládeže v roce 2009. V Tampere působí i český brankář Dominik Hrachovina, v předchozích letech se tu stal nejlepším brankářem finské ligy Lukáš Dostál.

UROS LIVE Arena (Tampere Deck)
Součástí nové moderní čtvrti, která vzniká v centru Tampere nad železniční tratí, bude i multifunkční aréna, která ponese název UROS LIVE a pojme až 15 000 diváků. Během MS v hokeji 2022 se pak stane hlavním dějistěm turnaje a bude hostit i zápasy o medaile.

Základní skupiny MS v hokeji 2022

Rozlosování šampionátu bude zveřejněno po zasedání kongresu IIHF v průběhu MS v hokeji 2021.

Vstupenky

Předprodej vsupenek bude pravděpodobně zahájen na podzim roku 2021.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud