3. května 2022 • 09:20

Nároďák pod Jalonenem: vždycky v pěti! Finská cesta s českou DNA baví

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Německo 5:2. Německý sen se rozplynul ve třetí třetině, Javorové listy slaví 28. titul
Brno - Zlín: Nejvěrnější masochisti! Transparent fans Zbrojovky vůči vedení klubu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Objevila se radost, úsměvy a hlavně víra, že by květen mohl být zase měsícem, kdy hokej rozveselí republiku. Reprezentace na Českých hokejových hrách pod vedením nového trenéra Kariho Jalonena ukázala herní styl. Hráči v kabině dokola slyší tři slova: „Five man hockey.“ Vždycky v pěti, pomalu i do sprchy! Nový kouč nevymýšlí nic úplně převratného, na národní tým spíš jen roubuje to, co funguje, finskou cestu. „Česká DNA je ale důležitá,“ říká. Takhle vypadá jeho hokej.Proti Finsku jeden gól, ale velmi povedený výkon. Hned po něm následoval devítigólový koncert proti Švédům, kdy český výkon byl bez chybičky. Po několika dlouhých měsících hra národního celku opravdu bavila. A navíc byla účinná. Nedělní výhra 4:1 nad Rakouskem pak celé představení dokonala. Víc než výsledky však nadchla hra, celý herní systém.

„Vždycky chceme hrát v pěti dozadu i dopředu. Vzadu chceme držet vždycky tři hráče, aby nikdy nepřišlo přečíslení,“ rozebíral hru obránce David Sklenička . Reprezentanti v šatně pořád dokola slyší, že zásadní je „five man hockey“. Všechno se dělá v pěti, nikde nevznikají díry. Když dopředu, tak spolu, dozadu taky, nikdo nesmí propadnout.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program MS v hokeji 2023 Tabulky skupin Český tým Stadiony Medaile Rozhodčí Výsledky MS v hokeji 2022 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18 MS v hokeji 2024 Hokej dnes v TV

Mistrovství světa v hokeji 2023 se koná od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehraje i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve které se utká s hokejisty USA.

Zápasy české reprezentace na MS:
Česko - Slovensko 3:2  
Česko - Kazachstán 5:1  
Česko - Lotyšsko 3:4p  
Česko - Slovinsko 6:2  Česko - Norsko 2:0 Česko - Švýcarsko 2:4 Česko - Kanada 1:3 Čtvrtfinále: Česko - USA

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud