Pavel Ryšavý
18. května 2022 • 19:40

Jaký byl den po katastrofě: Jalonen odvracel pozornost a chystal mítink

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Čech skončil v Chelsea: byl u nákupů hvězd i krocení fanoušků
Dloubák: Vrba v Baníku hraje i o reputaci. Pomůže mu restart s asistenty, změní se?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TAMPERE | Den po katastrofě? Trenér Kari Jalonen se snažil působit navenek tak, aby nic nevypadalo jako žádná apokalypsa. Porážka s Rakouskem 1:2 po nájezdech. OK. Zlé. Hodně zlé. Stalo se. Ale pokud se dají věci ještě otočit, žijete. Tak působila atmosféra kolem národního týmu den před zápasem s Lotyšskem. Hráči dostali dobrovolný trénink, pak je ale čekala povinná teorie.Když si vybavíte poslední zápas s Rakouskem, tak nejsilnější dojem z českého pohledu udělal fanoušek. Otravného moderátora ve zlaté čepici uzemnil, když ho vytlačil ze záběru, vytáhl dres. A na kostce se na pár sekund objevilo velké chlupaté břicho.

V kostce, šlo o nejdivočejší věc, kterou Česko ukázalo.

„Doufám, že se každý probudí, podívá se do zrcadla a uvědomí si, že to takhle dál nejde,“ zahřímal pak u pultíku pro rádia útočník Matěj Stránský.

Jak probuzení probíhalo? Roman Červenka nebo David Krejčí jsou především lídři na ledě. Oni se snaží kabinu strhnout víc přístupem k práci než dlouhými řečmi. Na hecování kabiny a rozjetí ostatních jsou spíš Michal Jordán nebo Jan Ščotka.

Expert Čutta o prohře s Rakušany: Podvyživený výkon, Vrána má problém
Video se připravuje ...

„Do Finska dorazilo léto,“ loučil se finský kouč Kari Jalonen s českými novináři, vybízel je, ať jdou ven, na sluníčko. Působil znovu velmi podobně jako po zápase s Rakouskem. Zkoušel přesvědčit o velmi dobrých pasážích. Spíš ale čekejte, že to byla od něj hra, jak stáhnout pozornost k sobě.

Pedant na video si zase sjel zápas a nachystal poznatky na mítink s hráči. Věřte tomu, že tam nasadil jiný výraz, nesmlouvavý. Musel.

Původně měl mít tým ve volném dni regulérní trénink, Jalonen žádnou drezůru přímo na ledě nenaplánoval. Vyhlásil dobrovolný led, ani se do haly nešel podívat. A jasně, klasika, stále na příkaz organizátorů za dveře nikdo nesměl, výjimku národní tým vyřídil na chvíli pro fotografy, aby si zasloužili diety, jinak ani noha.

SESTŘIH z MS: Česko - Rakousko 1:2 sn. Nepovedený duel s nováčkem, rozhodl Schneider
Video se připravuje ...

Na rovinu, vedení reprezentace tohle netrápí, spíš naopak. Od Jalonena přišel příkaz, že sestava se nesmí komentovat, k brankáři se nesmí nikdo vyjadřovat, ideálně o speciálních týmech ani nepípnout. Do kuchyně, jestli se zrovna vaří, peče, nebo se teprve loupou brambory, nemáte šanci proniknout.

Výstroj natáhl například brankář Karel Vejmelka, Filip Hronek, Radim Šimek, Tomáš Kundrátek... A jistě, taky David Pastrňák. „Hele, tady ho máte,“ pokynul Jalonen, když hvězda Bostonu zrovna mašírovala do výtahu. S hráči na led zamířili Martin Erat se Zdeňkem Orctem, v civilu byl nahlédnout Libor Zábranský, dorazil i generální manažer Petr Nedvěd. Jalonen ne. Hlavní kouč si slovo vezme až na mítinku.

Aby od něj hráči slyšeli, že dobře pracovali? Sotva. S ostatními trenéry nepodařený zápas rozebírali dlouho po půlnoci. Určitě nešla debata směrem, co všechno vyšlo a jak je pozitivní, že Česko získalo bod s Rakouskem.

Ne, tohle berte spíš jako hru. Rozhodně by ho mělo štvát, že největším odvazem, který někdo v českém dresu předvedl, bylo chlupaté břicho.

Skupina B

Z V VP PP P Skóre B
1. Finsko 7 6 0 1 0 25:5 19
2. Švédsko 7 5 1 1 0 27:10 18
3. Česko 7 4 0 1 2 19:13 13
4. USA 7 3 2 0 2 18:12 13
5. Lotyšsko 7 2 1 0 4 14:20 8
6. Rakousko 7 1 1 2 3 16:22 7
7. Norsko 7 1 1 0 5 15:29 5
8. Velká Británie 7 0 0 1 6 10:33 1

ONLINE PŘENOS - Česko na MS v hokeji 2022
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Kari Jalonen Kari Jalonen Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Tomáš Hertl Tomáš Hertl
Obnovit
Zprávy ze dne 24. 5. 2022
20:01
24. 5. 2022
 

V hledišti haly v Tampere nechybí nejbližší Davida Pastrňáka...

Zprávy ze dne 24. 5. 2022
18:19
24. 5. 2022
Hokejová reprezentace

Národní tým dnes proti Finsku nastoupí v brance s Markem Langhamerem, do sestavy se vrací také mladý obránce David Jiříček. Michael Špaček bude hrát centra čtvrté řady a Jiří Černoch se přesune do pozice třináctého útočníka. Mimo sestavu je dvojice obránců Radim Šimek a Michal Jordán.

 

Zprávy ze dne 24. 5. 2022
16:43
24. 5. 2022
 

Co se dá dělat v Tampere kromě hokeje?

Zprávy ze dne 24. 5. 2022
13:00
24. 5. 2022
Hokejová reprezentace

Jaká je situace ve skupinách a jací soupeři se rýsují českým hokejistům do čtvrtfinále play off? Pavouk MS v hokeji 2022: možní soupeři českého týmu ve čtvrtfinále >>>

Zprávy ze dne 23. 5. 2022
17:21
23. 5. 2022
 

David Jiříček? Chyboval, ale měl by dostat druhou šanci, řekl ve studiu iSport.cz Jiří Hudler.

VIDEO
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
2

MS v hokeji 2022 ONLINE - Mistrovství světa ve Finsku

Program MS v hokeji 2022 Pavouk play off Kanadské bodování Statistiky brankářů Tabulky skupin A a B Nominace Vstupenky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2022 se koná od 13. do 29. května ve Finsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Helsinky a Tampere, kde se odehraje i vyřazovací část turnaje. Česká hokejová reprezentace si ve skupině B po výhrách nad Velkou Británií, Lotyšskem, Norskem a USA zajistila ze 3.místa postup do čtvrtfinále, ve kterém porazila Německo 4:1 a výběr Kariho Jalonena čekají v Tampere boje o medaile.

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud