Zdeněk Janda
20. dubna 2023 • 13:30

Vrána na MS nejede! Podle agenta byl připravený dorazit, rozhodli trenéři

Autor: Zdeněk Janda, inf
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
REVIEW Plzně: nechutný Koubek, senzační Hranáč a touha nandat to Pražákům
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolem jeho jména bylo v posledních letech při hokejových šampionátech hodně živo. Tentokrát je jasné, že kanonýr Jakub Vrána si na mistrovství světa nezahraje. „Trenéři se rozhodli, že mu dají prostor, aby se co nejlépe nachystal na příští sezonu,“ uvedl na tiskové konferenci Martin Havlát, generální manažer národního týmu. Jinými slovy řečeno: neměli o něj zájem. „Kuba je zdravý a měl zájem reprezentovat,“ reagoval jeho agent Aleš Volek.Na posledních třech šampionátech v sestavě nechyběl. Teď čtvrtou účast nepřidá.

Držitel Stanley Cupu z roku 2018 s Washingtonem prožil turbulentní sezonu. V jejím úvodu vypadl na delší dobu ze hry, protože byl zařazený do asistenčního programu, jenž pomáhá hráčům se závislostmi a dalšími osobními problémy.

O co konkrétně šlo, nikdy nevyšlo najevo. Poté se vrátil do akce. Už ne v Detroitu, který o něj přestal mít zájem, ale restart prožil v St. Louis. „Sezonu zakončil velmi dobře, dařilo se mu. V týmu Blues to pro něj byl čerstvý začátek,“ uvedl Havlát.

Na šampionátu si ale nezahraje. Rozhodli se tak kouči v čele s Karim Jalonenem. „Má za sebou složitou sezonu, během které si prošel spoustou věcí. Takže se trenéři rozhodli, že mu nechají prostor, aby si vyřešil, co potřebuje a mohl se nachystat na další sezonu,“ uvedl Havlát v online tiskové konferenci s českými novináři.

Na přímý dotaz, jestli on by ho na mistrovství vzal, odpověděl: „Já jako hokejistu ho mám rád. Ale finální slovo mají trenéři. To je jejich rozhodnutí. Takže je třeba se zeptat jich,“ řekl Havlát. Do chodu reprezentace se vrátil někdejší model, v němž hlavní slovo má právě kouč.

O konkrétních důvodech nechtěl Havlát spekulovat. „Měl s Karim dlouhý rozhovor, kde si všechno vzájemně vysvětlovali. Kuba to, myslím, přijal dobře. S tím, že ten čas využije na přípravu,“ dodal GM reprezentace.

„Nechci žádnou mediální válku, rozhodnutí trenérů akceptujeme,“ hlásí Vránův dlouholetý agent Aleš Volek. „Co jsem s Kubou mluvil, byl připravený reprezentovat. Je zdravý, v St. Louis hrál velmi dobře, skvěle zapadl. Ale vždycky je to otázka zájmu trenérů,“ dodává Volek.

Podle něj Vrána pokaždé rád reprezentoval. „Jel, i když neměl smlouvu. Je to srdcař,“ tvrdí jeho agent.

Vrána má bronz z minulého šampionátu v Tampere. V této sezoně po úvodních patáliích pookřál, v St. Louis pobral 14 bodů (10+4) ve dvaceti utkáních.

Sám měl velký zájem na šampionátu startovat. Povolávací rozkaz ale nedostal. Teď už zpátky v Česku, dá si chvíli pauzu a začne se chystat na další sezonu. Má v St. Louis kontrakt ještě na příští rok.

Do přípravy před mistrovstvím se naopak zapojili gólman Karel Vejmelka (Arizona), útočníci Dominik Kubalík (Detroit), Martin Kaut (San Jose) a obránci David Jiříček a Stanislav Svozil (Columbus).

Vstoupit do diskuse
3

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Play off
Články odjinud


Články odjinud