Pavel Ryšavý
17. května 2023 • 04:40

Za zlato by Češi dostali méně než Fini. Kolik milionů pošle svaz extralize?

Autor: Pavel Ryšavý, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
SESTŘIH: Kanada - Slovensko 6:3. Hladký postup favorita, Kanaďané v semifinále podeváté v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na mistrovství světa se jezdí hlavně pro medaile. Hráči se o účasti na turnaji nerozhodují podle sumy, která jim přiteče na účet. Ovšem i na peníze za dobře odvedenou práci se myslí. Česko má vše ukotvené ve smlouvách. Předem je dané, kolik každý hokejista dostane za medaili i třeba za sedmé místo. Suma se roky neměnila. Dost vášní budí náhrady, které svaz zaplatí extralize za reprezentanty. V Česku se roztočily peníze, takže částka za poslední roky dost vyrostla.Hráči se o peníze za případný úspěch většinou nestarají. Spíš jde o příjemný bonus, když mistrovství světa vyjde. Na akci se nejezdí vydělávat. Ale vždycky je lepší vše předem uvést do smlouvy, aby v budoucnu nedošlo na problémy. Stejné to mají i třeba ve Finsku, které svým hráčům dvakrát za sebou vyplácelo za šampionát zlaté bonusy.

Jde o zajímavé sumy. Podle zdrojů iSport.cz se systém odměn u reprezentace

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Play off
Články odjinud


Články odjinud