Kubalík o sezoně v NHL: Spadl jsem do toho, nic příjemného. Teď jede nanovo

Špatný ročník. Málo gólů (11), prostoru na ledě. K tomu týmový neúspěch v podobě nepostupu Ottawy Senators do play off. Co s tím? Dominik Kubalík (28) bude po návratu ze zámoří tradičně rozhánět chmury na mistrovství světa. V úterý se zapojil do prvního tréninky Rulíkova výběru, do lajny dostal další borce z NHL – Tomáše Noska a Ondřeje Paláta.
Před rokem nasázel Kubalík na světovém šampionátu osm branek v osmi partiích, nejvíc ze všech na turnaji. Letos se bude od něj opět čekat, že jeho rány najdou cestu do sítě. V průměru častěji než se mu to dařilo v uplynulém ročníku NHL. „V přípravě se mi dařilo, ale v sezoně jsem nehrál tak, jak jsem byl předtím zvyklý. Neřekl jsem si svými výkony o místo, na kterém jsem chtěl být,“ připustil sebekriticky.
Výraznější role v přesilovce, kde může nejlépe prodat svou výbornou střelu, se nedočkal. Navíc se nevedlo ani celému týmu Senators. „Spadl jsem do toho, trápil se. Nic příjemného,“ povzdechl si. „Měli jsme spoustu mítinků s trenérem, videa a podobně. Některé zápasy byly fajn, ale prostě se celkově nedařilo. Myslím, že každý si projde takovou sezonou. Doufám, že to bylo naposled,“ dodal s tím, že náladu mu vylepšovala přítomnost partnerky. S ní čeká dítě, brzy se stane otcem.
Za pět let, co hraje za mořem v nejlepší lize světa, se vyhlášený snajpr poprvé nedostal na hranici patnácti zářezů. Za 74 startů zvládl jedenáct tref a čtyři asistence. „Není moc o čem mluvit, nebylo to ono,“ přiznal plzeňský odchovanec v brněnské Winning Group Areně. Měl za sebou trénink, který označil za svižný. „Samozřejmě věřím, že mi to půjde. Kdybych si nevěřil, tak tady ani nejsem. Je to něco úplně jiného než v klubu. Česká kabina, jiní hráči, nálada. Člověk před sebou neválí ten kámen. Všechno je nanovo,“ doufal v osobní vzkříšení v sepětí s krajany.
Hokejové zážitky z Ottawy, kam byl vyměněný z Detroitu, se snaží hodit za hlavu a poučit se z nezdarů. „Pozitiv moc nebylo,“ nezapíral. „Doufám, že je to za mnou,“ přál si. V kanadském klubu mu končí smlouva, novou zatím nepodepsal. Budoucnost teď prý neřeší. „Není o čem přemýšlet. Buď v létě něco bude, nebo ne. Ale je to hrozně daleko. Budu rád, když nějaká šance přijde, rád bych zůstal v NHL. Jakmile odtud jednou odejdete, je konec,“ vycítil.
Zprávy ze dne 30. května 2024
Během mistrovství se v O2 areně vypilo přes půl milionu piv. Nejvíce, téměř 8000 litrů, padlo při zápase Kanady se Švýcarskem v základní skupině. Vedle piva byly při mistrovství nejžádanější klobásy, párky v rohlíku, hranolky a kuřecí nugety. Hranolek se prodalo 38 tisíc porcí a klobás 36 tisíc. Největší výzvou pro pražskou halu byly přesuny fanoušků z a na stadion mezi jednotlivými zápasy. Jinak žádné významné komplikace za dva týdny šampionátu provozovatelé O2 areny a šampionátu neznamenali, nevznikly jim ani velké škody na majetku a i velmi opilých fanoušků bylo méně, než čekali. ČTK to řekla mluvčí areny Zuzana Krejčíková.
Zprávy ze dne 29. května 2024
Ve středu návštěva u premiéra, ve čtvrtek u prezidenta. A do toho další oslavy. Zlatí hokejisté nezahálejí. „I když slabší kusy už odpadávají,“ směje se útočník Jakub Flek, který je rád, že tvrdé jádro drží. Pro něj je to speciální i kvůli tomu, že tři nejdůležitější utkání nemohl hrát kvůli vysokým horečkám. A oslavy absolvuje i přesto, že má předepsaná antibiotika. I tak si ale v rámci oslav nedrží úplně zpátky. Alkohol si občas dá. „Pan doktor mi řekl, že můžu, ale musím být opatrnější,“ vykládá Flek.
Při oslavách nechybí ani Lukáš Sedlák, autor dvou úžasných gólů v semifinále se Švédy. Tomu přiletěla na autobus na Staroměstském náměstí dokonce podprsenka! Fotografie se objevila na účtu Českého hokeje s dovětkem a smajlíkem: Příště nám na podepisování házejte dresy.
„Bylo to vtipné. Dobrá sranda pro všechny,“ reagoval pobaveně útočník při setkání se šéfem vlády v Kramářově vile. A jak na to reagovala jeho partnerka? „V pohodě, o nic nejde, nemá cenu to řešit,“ dodal pobaveně. Navíc ocenil, že jsou si s fanoušky nablízku. „Bavím mě si s nimi povídat. Dávají nám energii a sílu,“ přidává Sedlák.
A drsňák Radko Gudas dodává: „Vyhráli jsme to hlavně pro ně! A teď chceme, abychom si to všichni společně užili.“
Premiér Fiala dostal podepsaný dres Romana Červenky.
„Ani nevím, proč můj,“ divil se kapitán.
„Asi proto, že jsme, věkově nejblíž,“ rozesmál ho premiér.
Podrobnosti o přivítání v Kramářově vile čtěte ZDE >>>

Čeští hokejisté budou hrát v příštím roce na MS v Herningu ve skupině B s Finskem, USA, Německem, domácím Dánskem, Norskem, Kazachstánem a Maďarskem. Více o příštím šampionátu ZDE>>>