Kubalík o sezoně v NHL: Spadl jsem do toho, nic příjemného. Teď jede nanovo

Video placeholder
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Soustředěný Dominik Kubalík během tréninku národního týmu v Brně
David Tomášek a Filip Chlapík na tréninku národního týmu v Brně
Ondřej Palát na tréninku národního týmu v Brně
Trenér Radim Rulík organizuje hráče při tréninku
Čeští hokejisté naslouchají pokynům trenéra Radima Rulíka
Trenér Radim Rulík promlouvá k hráčům na tréninku v Brně
Kouč Radim Rulík (uprostřed) během tréninku národního týmu v Brně
9
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Špatný ročník. Málo gólů (11), prostoru na ledě. K tomu týmový neúspěch v podobě nepostupu Ottawy Senators do play off. Co s tím? Dominik Kubalík (28) bude po návratu ze zámoří tradičně rozhánět chmury na mistrovství světa. V úterý se zapojil do prvního tréninky Rulíkova výběru, do lajny dostal další borce z NHL – Tomáše Noska a Ondřeje Paláta.

Před rokem nasázel Kubalík na světovém šampionátu osm branek v osmi partiích, nejvíc ze všech na turnaji. Letos se bude od něj opět čekat, že jeho rány najdou cestu do sítě. V průměru častěji než se mu to dařilo v uplynulém ročníku NHL. „V přípravě se mi dařilo, ale v sezoně jsem nehrál tak, jak jsem byl předtím zvyklý. Neřekl jsem si svými výkony o místo, na kterém jsem chtěl být,“ připustil sebekriticky.

Výraznější role v přesilovce, kde může nejlépe prodat svou výbornou střelu, se nedočkal. Navíc se nevedlo ani celému týmu Senators. „Spadl jsem do toho, trápil se. Nic příjemného,“ povzdechl si. „Měli jsme spoustu mítinků s trenérem, videa a podobně. Některé zápasy byly fajn, ale prostě se celkově nedařilo. Myslím, že každý si projde takovou sezonou. Doufám, že to bylo naposled,“ dodal s tím, že náladu mu vylepšovala přítomnost partnerky. S ní čeká dítě, brzy se stane otcem.

Za pět let, co hraje za mořem v nejlepší lize světa, se vyhlášený snajpr poprvé nedostal na hranici patnácti zářezů. Za 74 startů zvládl jedenáct tref a čtyři asistence. „Není moc o čem mluvit, nebylo to ono,“ přiznal plzeňský odchovanec v brněnské Winning Group Areně. Měl za sebou trénink, který označil za svižný. „Samozřejmě věřím, že mi to půjde. Kdybych si nevěřil, tak tady ani nejsem. Je to něco úplně jiného než v klubu. Česká kabina, jiní hráči, nálada. Člověk před sebou neválí ten kámen. Všechno je nanovo,“ doufal v osobní vzkříšení v sepětí s krajany.

Hokejové zážitky z Ottawy, kam byl vyměněný z Detroitu, se snaží hodit za hlavu a poučit se z nezdarů. „Pozitiv moc nebylo,“ nezapíral. „Doufám, že je to za mnou,“ přál si. V kanadském klubu mu končí smlouva, novou zatím nepodepsal. Budoucnost teď prý neřeší. „Není o čem přemýšlet. Buď v létě něco bude, nebo ne. Ale je to hrozně daleko. Budu rád, když nějaká šance přijde, rád bych zůstal v NHL. Jakmile odtud jednou odejdete, je konec,“ vycítil.

Online přenos - MS v hokeji 2024

Zprávy ze dne 16. května 2024

Švýcarsko
16. května 2024 · 11:51

Tak silný tým na mistrovství světa ještě neměli. Ani před rokem, kdy s Hischierem, Fialou či Siegenthalerem v sestavě prosvištěli skupinou, jenže ve čtvrtfinále ztroskotali na Němcích. Letos Švýcarům přijela z NHL podobná hokejová parta. Navíc s Romanem Josim, který chyběl. Právě on posunul mužstvo ještě dál. „Sešel se nejlepší výběr v moderní éře. Pokud neprojdeme do semifinále s tímhle týmem, kdy jindy by se to mělo povést?“ nadhodil známý hokejový novinář Klaus Zaugg. Více o švýcarském týmu ZDE>>>

Zprávy ze dne 13. května 2024

Švýcarsko
13. května 2024 · 23:55

Posila Švýcarů Fiala: Chtěl jsem lidi utišit

Do Prahy dorazil po porodu partnerky, aby pomohl Švýcarsku k medailovému snu. Kevin Fiala naskočil v dresu s helvétským křížem hned do utkání proti zemi svých rodičů, vstřelil první gól, povedl se mu i nájezd, po němž ukázal do publika gesto. I o tom mluvil po výhře 2:1.

 Jak se cítíte v Česku?

„Velmi dobře, babička mě dokonce vyzvedla na letišti. Je to skvělý pocit, nevídám ji často. Bylo to cool. A také to, že jsem zpátky s kluky. Dobrá výhra.“

Co pro vás znamená nastoupit v Praze?

„Těšil jsem se na to, byl jsem tu před devíti lety, jako mladý dost často. Chtěl jsem znovu vidět město, také babičku.“

Proč jste po konci nájezdů slavil specifickým gestem?

„Bylo to o daném momentu, nic plánovaného. Hodně emocí, lidé křičeli, to zbožňuji. Chtěl jsem je jen trošku utišit.“

Švýcarsko
13. května 2024 · 18:11

Za Švýcary nastoupí proti Česku nová posila z NHL Kevin Fiala.

Švýcarsko
13. května 2024 · 16:12

Hvězda Švýcarska byla zaregistrována pro dnešní duel s Českem.

Švýcarsko
13. května 2024 · 00:19

Švýcarský kouč Patrick Fisher po výhře nad Rakouskem (6:5) o Češích

Co potřebujete oproti divokému utkání s Rakušany spravit do pondělního souboje s Českem?

„Musíme zlepšit start do utkání. Soupeř vstoupil s větší energií, proto se dostal do vedení. Na tom musíme zapracovat. Jsem rád, že jsme dokázali zareagovat podobně jako Česko proti Norsku, kdy ztrácelo a nakonec našlo způsob jak vyhrát. To je důležitý signál, když to tým dokáže. Musíme se také zlepšit v obraně.“

Čeká vás opět parádní kulisa, že ano?

„Těším se na to. V Praze je to neuvěřitelné. Po celý zápas je tu vždy skvělá atmosféra, musím dát českému národu kompliment. Fantazie! Proti Čechům to bude určitě ještě hlasitější.“

Střet o velmi zásadní tři body?

„Ano, ale tak je to vždycky. Oba týmy chtějí vyhrát, víme, že máme silné mužstvo. Velký respekt i pro soupeře, musíme se držet naši hry, ale bude to dobrý souboj.“

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů