Pavel Ryšavý
15. května 2024 • 19:20

Kletba odčarována! Kubalík se trefil, předtím pracoval a pálil šance

Vstoupit do diskuse
0
 • Video se připravuje ...

  Hokejová reprezentace porazila Dánsko 7:4 a po prohře na nájezdy se Švýcarskem znovu najela na vítěznou vlnu. Svým prvním gólem na turnaji přispěl k zisku tří bodů i Dominik Kubalík, který se po přihrávce Davida Tomáška mohl konečně radovat. Podívejte se na zásadní momenty českého střelce.

  Anketa

  Získají čeští hokejisté na domácím MS 2024 medaili?

  ANO
  NE

 • Střelec při 5 na 3

  Jakmile Česko dostalo výhodu hrát přesilovku 5 na 3, hned šel na led Kubalík. Trenérský štáb jeho ráně z první pořád hodně věří. Útočník Ottawy se domlouval s Ondřejem Kašem, co se bude na ledě provádět, ale nakonec to dopadlo tragicky. Útočící pětici chyběl pohyb, Kubalíkovi v pravém kruhu se nedařilo najít pozici, kdy se brankář přesouvá. Měl celkem tři střely, jednu si sebral Dichow, další letěla vedle a třetí zablokoval Patrick Rusell. Vlastně takový hattrick, který nechcete.

  Čeští hokejisté slaví branku Dominika Kubalíka Čeští hokejisté slaví branku Dominika KubalíkaFoto ČTK / Kamaryt Michal

 • Palátova nabídka

  Ondřej Palát má skvělou formu, jen to nebije tolik do očí proto, že se kolem něj nepohybují hráči se střeleckou formou. Dostane se do třetiny, dovede dobře nahrát a v první třetině znovu ukázal, co dokáže. Natáhl veškerou pozornost na sebe k levému mantinelu, Kubalík situaci dobře přečetl a přihnal se středem. Palát ho perfektně našel a následovala střela z poměrně velké dálky. Pár tisíc lidí začalo nadšeně vřeštět, ale bohužel předčasně. Síť se sice vlnila, ale jenom boční.

  Český útočník Ondřej Palát v zápase proti Dánsku Český útočník Ondřej Palát v zápase proti DánskuFoto Michal Beránek / Sport

 • Centimetry

  Při náskoku 3:1 se druhý český útok dostal do tlaku. V dánské defenzivní zóně rozjel peklo a Kubalík byl blízko, aby zavěsil. Jenže přesně tady bylo vidět, že když nemáte pohodu, nic nepřijde samo. Nejdřív zkusil vystřelit z otočky před brankovištěm, Dichow zasáhl. Před gólmanem zaparkovaný zůstal, parťáci kombinovali, v jednu chvíli letělo nahození směr brankoviště, ale chyběly centimetry, aby Kubalíka škrtlo třeba o lýtko. Pak líznul střílenou přihrávku, ale vedle.

  Český útočník Dominik Kubalík ukončuje gólový půst na domácím šampionátu Český útočník Dominik Kubalík ukončuje gólový půst na domácím šampionátuFoto Michal Beránek / Sport

 • Práce před gólem

  Na Kubalíkovi je sympatické, že se v každém střídání snaží dupat a pracovat. Čekání na gól se u něj neprojevuje tím, že by rezignoval. Občas si zakroutí hlavou, ale to je jediná negativní emoce, jinak dře, snaží se pomáhat ostatním. Příkladem je situace před čtvrtým gólem, který vstřelil Tomáš Kundrátek. Kubalík si nejdřív hledal pozici v útočné třetině, ukazoval, kam si najede. Nakonec zaparkoval před brankou a byl platný při clonění. Dichowa vyrušil a Česko si vzalo vedení.

 • Je tam. Bum!

  Hotovo, odčarováno. Dominik Kubalík zlomil svoje prokletí, když zvyšoval v 52. minutě na 5:3. Jen hlasatel v O2 areně tomu nechtěl vůbec věřit, takže do kraválu hned křičel, že 17 tisíc lidí slaví gól Davida Tomáška. Ten Kubalíka hned poklepal, že kdepak, jen ať si všechno užije. Z repráků přišla taky za chvíli oprava. Parádní akci dvou na jednoho vedl právě Tomášek, naznačil dánskému brankáři, že zakončí, ale nahrál Kubalíkovi doprava. Český střelec se ve čtvrtém utkání konečně prosadil.

  Český útočník David Tomášek (vpravo) má obrovskou radost z trefy parťáka Dominika Kubalíka (vlevo) Český útočník David Tomášek (vpravo) má obrovskou radost z trefy parťáka Dominika Kubalíka (vlevo)Foto ČTK / Kamaryt Michal

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud