Jágr o slavném Růžičkově proslovu v Naganu: Přestávku prožil jinak! | iSport.cz
2. července 2020 • 17:20

Jágr o slavném Růžičkově proslovu v Naganu: Přestávku prožil jinak!

Autor: MALL.TV
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už máte pocit, že jste o vítězství českých hokejistů v Naganu všechno četli, slyšeli a viděli? Pojďte si ještě jednou projít cestu olympijským turnajem v roce 1998 s Jaromírem Jágrem. V pořadu MALL.TV Top moment prozradil detaily, které vám byly možná dosud utajené.Dozvíte se, odkud pocházely kořeny úspěšného tažení „turnajem století.“ Hráče strašila téměř dva roky stará vzpomínka na Světový pohár, kde nabitý kádr totálně propadl a skončil už ve skupině po šokující porážce 1:7 s Německem.

„Nejhorší byla cesta auty přes hranice, celníci nám to dali sežrat. Ale byl to počátek úspěchu. Nechtěli jsme si to zopakovat, pokora tam pak byla na prvním místě a strach z toho, abychom nezopakovali takovou ostudu, nás táhl dopředu,“ řekl Jágr .

Čtvrtfinále proti Američanům přineslo zlomový moment po první třetině, ve které favorit jednoznačně kraloval. Dodnes se vypráví báje o proslovu kapitána Vladimíra Růžičky v šatně, který měl tým nabudit k obratu z 0:1 na 4:1. Ale Jágr jako přímý svědek vlastně nic takového nevnímal. „Nepamatuju si, že by tam byl nějaký velký proslov. Šel jsem si tam odpočinout. Po první třetině psychicky jste mimo, fyzicky nemáte sílu. Snažíte se na to zapomenout a být připravený na další třetinu.“

Pak přišly další slavné zápasy. Semifinálová výhra nad Kanadou po nájezdech a finálový triumf nad Ruskem po gólu Petra Svobody. Tohle zlato přesáhlo hranice sportu. Jaká byla bezprostřední euforie? V Jágrově podání spíš úleva. „Člověk je tak unavený, že je rád, že to skončilo a neopakuje se ostuda jako v roce 1996. Tolik zápasů šlo za sebou a velký stres. Někdy jste rád, že zápas skončil a můžete si vyčistit hlavu.“

Objednávejte exkluzivní magazín Nagano 20 let na iKiosek.cz>>>

Magazín ke dvacátému výročí vítězství v Naganu je v prodeji od pondělí

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud