Zdeněk Janda
3. září 2016 • 17:10

Červenka: Když už volba padla na mě, udělám maximum, abych pomohl

TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volba padla na něj. „Moc si toho vážím, že budu moct reprezentovat,“ reaguje útočník Roman Červenka na dodatečnou pozvánku na Světový pohár. Akorát ho mrzí, že je to na úkor Davida Krejčího… „Je mi ho líto. Ale když už padla volba na mě, udělám maximum, abych týmu pomohl,“ vykládal do telefonu mistr světa z Německa z roku 2010. Zítra ho ve Znojmě čeká s Fribourgem zápas v rámci Ligy mistrů, k reprezentaci se ale připojí až příští týden.„Kvůli tomu, abych se do Toronta dostal, bych určitě nikomu nepřál, aby byl zraněný nebo nemohl jet. To v žádném případě. Ale když už to takhle dopadlo, jsem rád, že trenéři ukázali na mě. Vážím si toho,“ tvrdí Červenka pro iSport.cz.

Zrovna byl s týmem Fribourgu na cestě na letiště. Odtud se letecky přepravili do Vídně a potom autobusem do Znojma. Zítra tam klíčového útočníka švýcarského týmu čeká utkání v rámci Ligy mistrů.

Potom se ale do Švýcarska vrátí. Tým ho totiž pro potřeby reprezentace uvolní až příští neděli, po dvou úvodních zápasech tamní ligy.

„Nedá se nic dělat. I tak můžu být rád, že mě vůbec pustili. Moc se jim v klubu nechtělo,“ připustil účastník dvou olympijských turnajů a šesti světových šampionátů. Takže do té doby, než se připojí k reprezentaci, ho ještě čekají čtyři zápasy. "Možná může být trochu výhoda, že budu rozehraný. Uvidíme," dodal útočník, jenž je připravený na Světovém poháru přijmout jakoukoliv roli.

Kompletní rozhovor s Romanem Červenkou čtěte v zítřejším vydání Nedělního Sportu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze