11. září 2016 • 12:11

Smolař Sobotka před odletem na SP trénoval. Zvykám si na bolest, říká

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria
TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Vladimír Sobotka se po čtvrtečním zranění ramene v Petrohradu poprvé zapojil do tréninku české reprezentace před blížícím se Světovým pohárem. Na poslední přípravě před odpoledním odletem do zámoří se však ještě vyhýbal soubojům. Zkušený centr nicméně věří, že bude připraven nastoupit do středeční generálky před turnajem a poté i do zápasů samotného Světového poháru."Trochu si zvykám na tu bolest. Uvidíme, jak to bude vypadat na cestě tam, potom máme ještě den volna, takže mám ještě čas na to, aby se to zlepšilo, a potom normálně půjdu na led," řekl Sobotka novinářům. Hned po tréninku si rameno ledoval a zvýšenou péči mu plánoval věnovat i při dlouhé cestě. "Nevím, jak na to bude tělo reagovat, ale myslím, že to bude dobré," věří devětadvacetiletý útočník.

Optimismus mu dodává i fakt, že se jeho stav stále zlepšuje. "Bolest odeznívá, to je pozitivní. Každým dnem se to zlepšuje, takže by tam neměl být problém. Ale uvidí se, až přijde nějaký souboj," řekl Sobotka s tím, že opravdový test přijde až v utkání.

Sobotka doplatil na souboj s obráncem Zajcevem v polovině utkání. Hned mu bylo jasné, že to není dobré. "Jestli jsem měl černé myšlenky? Jo, určitě. Hned mi proběhly hlavou. Už se na to ale snažím nemyslet a jsem rád, že to dopadlo takhle," oddechl si Sobotka, který se dlouho nezvedal z ledu a poté zamířil rovnou do kabiny a na vyšetření do nemocnice.

V Petrohradu i následně v Praze se ale ukázalo, že nic zlomeného nemá. "Hned po nárazu jsem mohl hýbat s rukou, takže jsem věděl, že tam nebude nic zlomeného nebo natrženého," řekl Sobotka, jenž má se zraněními problém prakticky celou kariéru.

Už tak přišel i o řadu turnajů. "Jestli jsem smolař? Jsem. Já se o tom ale nechci bavit, bohužel takový je hokej. Mám pořád nějaké zranění a snažím se z toho nějak vylízat," pokrčil rameny rodák z Třebíče, jenž měl na konci předešlé sezony problémy se zády a byl tak ohrožen i jeho start na SP.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze