22. listopadu 2023 • 04:50

Turnaj obrů nejspíš bez Česka. Nedvěd: Facka, ale můžeme si za to i sami

Vstoupit do diskuse
6
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
První dojem z filmu o Gabriele Soukalové. "Nabízí naději ostatním"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedm let. Tolik času uplynulo od chvíle, kdy se naposledy utkali nejlepší hokejisté planety na mezinárodním poli. Na Světový pohár 2016 má v únoru přespříštího roku navázat obdobný turnaj s jiným názvem a značně obroušeným formátem. Dle renomovaných zámořských expertů se počet týmů patrně zkrouhne z osmi na čtyři. Česko v jejich očekávaném výčtu chybí. „To by nebyla dobrá vizitka našeho hokeje,“ řekl pro deník Sport a web iSport.cz prezident svazu Alois Hadamczik.Česku začíná hra o čas. Na únor 2025 plánuje NHL ve spolupráci s hráčskou asociací NHLPA nablýskaný turnaj za účasti svých hokejistů. Liga o tomto záměru hovořila dlouhodobě. V posledních týdnech se však jednání zintenzivnila, informace prosakují.

Kanadský novinář a jeden z nejuznávanějších insiderů Elliotte Friedman ve svém podcastu 32 Thoughts prozradil pravděpodobný systém akce. Další reportéři jeho slova následně potvrdili. V průběhu jediného hracího týdne na sebe údajně narazí čtveřice vybraných zemí – USA, Kanada, Švédsko a Finsko. Střetnout se mají v Severní Americe i v Evropě. Rusko je out kvůli vyprovokování válečného konfliktu na Ukrajině, ostatní bašty včetně Česka pozvánku neobdrží.

„Zatím o tom oficiálně nic nevím, ale pokud by to byla pravda, nebyla by to dobrá vizitka českého hokeje. Víc bych se k tomu nyní nechtěl vyjadřovat,“ uvedl krátce svazový šéf Alois Hadamczik.

V zákulisí teď nejspíš bude se svými pobočníky vyvíjet snahu, aby chystané

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
6

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud