30. srpna 2016 • 14:02

Dresy bez českého znaku? Hokejový svaz uvažuje o změně, i kvůli falšování

Autor:
Národní dres by brzy mohl doznat zásadní změny
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z hokejových dresů české reprezentace může zmizet státní znak stejně, jako se to stalo u fotbalového národního týmu. „Ano, uvažujeme o tom,“ přiznal mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Státní symbol by nahradilo nové logo svazu, které by mělo vznikat v příštích měsících.„Důvod je jednoduchý – užití znaku se musí řídit zákonem o státních symbolech, což sebou nese určité omezení,“ vysvětlil Zikmund. Problém má svaz s falzifikáty, proti kterým za současného stavu nemůže bojovat.

Myšlenka o nahrazení státního znaku koluje v prostorách svazu už delší dobu. „Uvažovali jsme o tom už na jaře, ale nový výkonný výbor se tím ještě nezabýval. Pokud se k tomu rozhodneme, uskuteční se to během dvou let,“ přiblížil mluvčí.

Státní znak by nahradilo nové logo svazu, které by mohlo vzniknout během následujících měsíců. Se svazovým znakem by hokejisté mohli nastupovat na všech akcích vyjma olympijských her. Při nich musí být na dresech sportovců jen státní symboly.

„Vznikl by nový znak, který by plnil i funkci ochranné známky registrované svazem. Má to tak řada zemí, i fotbalová reprezentace, všichni ze stejného důvodu,“ potvrdil Zikmund.Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, reprezentace, znak
 Klasická verze
Mobilní verze