Hadamczik o reprezentaci: Dávali jsme si malé cíle. Jak věří Říhovi? | iSport.cz
Miroslav Horák
24. června 2018 • 04:57

Hadamczik o reprezentaci: Dávali jsme si malé cíle. Jak věří Říhovi?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je zpátky. Čtyři roky trvala výluka Aloise Hadamczika od hokejové reprezentace, kterou opustil po olympiádě v Soči. Zítra mu začíná nová mise, tentokrát u elitní domácí osmnáctky. „Jako velký návrat to však neberu, z hokeje jsem nevypadl,“ vykládá před kempem v Kravařích, kde se mu bude od neděle míhat tuzemský talent. Na medaile nemajetný svaz vsadil na to, že 66letý kouč je poslední trenérskou figurou, jejíž týmy nablýskanou odměnu přivezly. Jaké cíle si v nové roli dává? Jak si vybíral kolegy? Co si myslí o současných ambicích českého hokeje? Na všechny tyto otázky odpověděl zkušený trenér v rozhovoru pro iSport.cz Čas letí, ale on se nemění. Na hokej si vybudoval závislost, ta ho neopouští. Poslední štaci v Kometě nedokončil, možná s o to větším zápalem nastupuje k teenagerům. Obklopil se zajímavým realizačním týmem, k ruce získal světové šampiony Marka Židlického a Radka Bělohlava. „Dostanou prostor,“ ujišťuje Alois Hadamczik na terase restaurace Buly Arény v Kravařích.

Vypadáte nažhaveně, musím říct…
„Aby ne, jsou tady mladí kluci s velkými ambicemi. Viděl jsem poslední turnaj této juniorské kategorie, řada hráčů, které jsme pozvali sem na kemp, tam tehdy nebyla. Proto jsme do Kravař vzali záměrně větší počet hráčů, ať se navzájem dobře poznáme a jsme od začátku na stejné vlně. Je to samozřejmě úplně jiné než přijít k velkému nároďáku, kde všechny hráče perfektně znáte. Ale já se na to těším.“

Hned v srpnu vás čeká tradiční špičkový turnaj Memoriál Ivana Hlinky, tentokrát už pod názvem Hlinka Gretzky Cup, především se však nehraje v Břeclavi, ale v Edmontonu. Bude to o hodně jiné?
„Sám cítím, že je to velmi atraktivní událost, ne náhodou se na něm podílí Kanada. A pokud si do názvu turnaje dá svoji největší legendu, všem je jasné, o jak velkou akci půjde. Beru to od začátku velmi prestižně, věřím, že se na nás v zámoří nepodepíše časový posun, protože po příletu hrajeme hned druhý den.“

K ruce jste si vybral někdejšího skvělého beka Marka Židlického a oceňovaného kouče mládeže Radka Bělohlava. Jak se tenhle výběr rodil?
„S Markem jsem měl tu čest být v národním týmu, výborně se mi s ním spolupracovalo a věřím, že i jemu se mnou. Radka jsem vedl během angažmá na Spartě, o klucích této kategorie má výborný přehled, naposledy vyhrál s Budějovicemi titul. K tomu připočítejte Honzu Procházku, bývalého videokouče národního týmu a mého asistenta, v mých očích u nás nedoceněného odborníka. Je to mladý kluk, co hokeji perfektně rozumí, zasloužil by si v budoucnu velkou šanci. Mám se o koho opřít.“

Jak těžké bylo domluvit se na spolupráci s Židlickým, který žije ve Státech a cepuje teenagery v New Jersey?
„S Židlou jsem v kontaktu po celou dobu, jednak to byl skvělý hokejista, ale hlavně dobrý člověk. Propadl hokeji, trenéřina ho nesmírně baví. Hned mě jeho jméno napadlo. Moje nabídka ho překvapila, ale i potěšila. Nebyl vůbec problém se domluvit.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud